Dünya |

İsrail hedefine yine kadın ve çocukları aldı

İsrail güçleri hedefine masum sivilleri almaya devam ediyor. Batı Şeria'daki bir mülteci kampına baskın düzenleyen İsrail askerleri 3 çocuğu gözaltına aldı. Öte yandan İsrail güçlerinin Doğu Kudüs'te "bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu" iddiasıyla ateş açtığı Filistinli bir kadın yaşamını yitirdi.

İsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan Beytüllahim'in kuzeyindeki Aida mülteci kampındaki bir futbol sahasına gerekçe göstermeden baskın düzenledi. Görgü tanıkları, futbol sahasına baskın düzenleyen İsrail askerlerinin yaşları 14 ile 15 arasında değişen 3 Filistinli çocuğu gözaltına aldığını ve polis merkezine götürdüğünü belirtti. Gözaltına alınan Filistinli çocukların kimliklerinin Omran Mahmoud Baraqa, Ahmed Zakaria Baraqa ve Abdullah Abu Sorour'un olduğu ifade edildi.

BİR KADIN HAYATINI KAYBETTİ

Ayrıca Filistin resmi haber ajansı WAFA'da yer alan haberde, İsrail güçlerinin işgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kenti ile Doğu Kudüs arasında yer alan İsrail'e ait Kalendiya kontrol noktasında Filistinli bir kadını ateş açarak yaraladığı belirtildi.

İsrail güçlerinin Filistinli sağlık ekiplerinin yaralanan kadına müdahale etmesini engellediği kaydedildi.

Öte yandan İsrail polisinden yapılan yazılı açıklamada, "Elinde bıçak olan bir şüpheli Kalendiya kontrol noktasına geldi ve bir güvenlikçi tarafından vurularak etkisiz hale getirildi." ifadesine yer verildi.

Açıklamada, yaralının sağlık durumuna ilişkin bilgi verilmezken, İsrail basını kimliği henüz bilinmeyen Filistinli kadının olay yerinde hayatını kaybettiğini aktardı.

Olaya ilişkin Filistin makamlarından henüz açıklama yapılmadı.

İsrail güçleri, "bıçaklı saldırı" veya "araçla ezme" girişimi iddiasıyla Filistinlilere yönelik ihlallerini sürdürürken, insan hakları örgütleri İsrail'i Filistinlilere karşı yargısız infaz yapmakla suçluyor.

Sitene Ekle