Dünya

İsrail güçlerinden Filistinlilere müdahale: 5 yaralı

Subeyh Tepesi’ne barakalardan oluşan yasa dışı Yahudi yerleşim birimi kurulmasına tepki gösteren Filistinliler gösteri düzenledi. İsrail güçleri, Batı Şeria’daki yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri karşıtı bu gösteriye müdahale etti. Müdahalede 5 Filistinli yaralandı.

İsrail güçlerinin işgal altındaki yasa dışı Yahudi yerleşim birimi karşıtı gösteriye müdahalesinde 5 Filistinli yaralandı, çok sayıda kişi de atılan gazdan etkilendi.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre; Filistinliler, Nablus’a bağlı Beyta beldesi kırsalına yasa dışı Yahudi yerleşim birimi kurulmasına tepki amacıyla gösteri düzenledi. İsrail güçleri göstericilere plastik mermi ve göz yaşartıcı gazla müdahale etti.

Filistin Kızılayı, İsrail güçlerinin 5 kişiyi plastik mermiyle yaraladığı, çok sayıda kişinin de atılan gazdan etkilendiğini açıkladı.

Yahudi yerleşimciler, Beyta beldesi yakınındaki Subeyh Tepesi’ne barakalardan oluşan yasa dışı Yahudi yerleşim birimi kurmuştu. Buna tepki olarak Filistinliler Beyta beldesinde zaman zaman gösteriler düzenliyor.

Günün Videosu
Türkiye'de 4 gündür farklı noktalarda etkili olan orman yangınlarına ekip göndererek destek olan Azerbaycan'da tüyleri diken diken eden bir olay daha yaşandı. Yangınlarla ilgili haberi ekran başındakilere aktaran Azeri spiker, "Ruhumuzun ne kadar yandığını hissediyorum. İnsanları insanlarımız, dağları dağlarımız, ağaçları ağaçlarımız, denizleri denizlerimizdir. Ve yine diyorum, Türkiye bizim evimizdir" ifadelerini kullandı. Azeri spikerin bu anlamlı sözleri sosyal medyada gündem oldu.