Gündem

İsmet Büyükataman: HDP’den doğacak bölücülük boşluğuna talip

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman sosyal medya hesabından yaptığı bir dizi paylaşımla DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'a tepki gösterdi. Büyükataman, "Ali Babacan; partisinin bugün gerçekleşen olağan kongresinde HDP’den doğacak bölücülük boşluğuna talip olduğunu göstermiştir." dedi.

DEVA Partisi, 1. Olağan Kongresi’ni bugün Ankara’da Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirdi.

Genel Başkan Ali Babacan'ın konuşmasında hukuk fakültesinde okuyan bir öğrencinin, kimliğinde 'Diyarbakır' yazdığı için 'hâkim' olamayacağının söylendiğini iddia etti.

Bu sözlere MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman'dan çok sert tepki geldi. Twitter hesabından bir dizi paylaşımda bulunan Büyükataman,  "Büyük Türk milletinin birliğine kasteden, saçtığı ve can suyu verdiği nifak tohumlarının yeşereceğine iman eden, bunu da partisinin logosuna yerleştiren Ali Babacan; partisinin bugün gerçekleşen olağan kongresinde HDP’den doğacak bölücülük boşluğuna talip olduğunu göstermiştir." dedi.

 Ataman, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Hukuk Fakültesinde okuyan bir öğrencinin, kimliğinde “Diyarbakır” yazdığı için “hâkim” olamayacağını söylediğini iddia eden Babacan, devletine iftira atan bir müfteriden başka bir şey değildir. Ortada ne böyle bir öğrenci vardır ne de böyle bir görüşme.

Üzerinde ay yıldızlı şanlı bayrağımızın bulunduğu kıymetli kimlik kartını taşıyıp herhangi bir terör örgütüyle bağı olmayan her vatandaşımızın, devletin her kademesinde bulunmak en tabii hakkıdır.

Aksini iddia, bölücülerin kara propagandasından başka bir şey değildir. Milliyetçi Hareket Partisi her zaman, her yerdedir. Şiarımız ve insanımıza bakışımız ise gayet açıktır: 'Adımız bir, anımız bir, acımız bir. Biz büyük bir aileyiz. Kuzeyden güneye, doğudan batıya, tek yürek, tek bileğiz. Biz büyük Türk milletiyiz.'"