İsmail Saymaz: CHP'li belediye başkanları, Kılıçdaroğlu'na, "adaylığınızı ilan edin" dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Altılı Masa toplantısı öncesi CHP'li büyükşehir belediye başkanları ile bir araya geldi. Fondaş Gazeteci İsmail Saymaz, toplantıda Kılıçdaroğlu ve belediye başkanları arasında geçen adaylık konuşmasını anlattı.

Fondaş Gazeteci İsmail Saymaz, CHP'li büyükşehir belediye başkanlarının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yaptığı ziyarette ilişkin dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Saymaz'ın aktardığına göre başkanlar, “'Seçim tarihi belli olsun, adayımızı açıklayacağız’ demiştik. Seçim tarihi belli oldu. Artık adayımızı açıklamalıyız. Toplumun beklentisi var. Bu bizleri sıkıntıya sokuyor. Artık çok uzadı. Belediyelerin seçim çalışması yapması için zaman kalmıyor. Taktiklerimiz ne olacak, bunları belirlemeliyiz" dedi.

Saymaz şöyle devam etti:

"Kılıçdaroğlu, her görüşü dikkatle dinledi ve not aldı.

Başkanlar, Kılıçdaroğlu’na, 'adaylığınızı ilan edin' teklifinde bulundu.

Dediler ki:

'Çıkın, ‘adayım’ deyin. Artık zamanı geldi. Biz, CHP’nin belediye başkanlarıyız. Genel başkanımızın aday olmasını isteriz. Biz, başkanlar olarak desteğimizi sunalım.”

Başkanlar, toplantı bitimi, 'Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığını destekliyoruz' diye yazılı bir açıklama yapmayı önerdi.

İsmail Saymaz: CHP'li belediye başkanları, Kılıçdaroğlu'na, "adaylığınızı ilan edin" dedi ile ilgili etiketler İsmail Saymaz Kemal Kılıçdaroğlu CHP