Kurtlar Vadisi'nin İplikçi Nedim'i İsmail İncekara hayatını kaybetti

Kurtlar Vadisi dizisinde canlandırdığı İplikçi Nedim karakteriyle hafızalara kazınan 72 yaşındaki oyuncu İsmail İncekara hayatını kaybetti. Aliye, Deli Yürek, Barda, Kocan Kadar Konuş, Dar Alanda Kısa Paslaşmalar gibi yapımlarda rol alan usta oyuncunun vefat haberini Zafer Algöz sosyal medya hesabından duyurdu.

Bir dönem ekranlarda fırtınalar estiren Kurtlar Vadisi dizisinde hayat verdiği İplikçi Nedim karakteri ile hafızalara kazınan İsmail İncekara hayatını kaybetti. Acı haberi Zafer Algöz sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla duyurdu. İncekara'nın vefatı sevenlerini yasa boğdu.

Zafer Algöz, ''Kıymetli ağabeyim #ismailincekara ‘yı da kaybettik maalesef.Güne böyle bir haberle başlamak çok üzücü.İçimize kor ateş düştü.Başımız sağ olsun dostlar.😔🙏'' ifadelerini kullandı.

Kurtlar Vadisi'nin İplikçi Nedim'i İsmail İncekara hayatını kaybetti


İSMAİL İNCEKARA KİMDİR?

1950 doğumlu usta oyuncu ve tiyatro sanatçısı İsmail İncekara Bursa'da dünyaya gelmiştir. Çocukluk yılları Kanlıca ve Sakarya'da geçmiştir. Kabataş Lisesi'nde yatılı olarak Lise eğitimini tamamlamış ardından İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü'nde eğitimini sürdürmüştür. Ankara Devlet Konservatuvarı Yüksek Bölümü'nden mezun olmuştur. İsmail İncekara mezuniyetin ardından ise İstanbul Devlet tiyatrosunda çalışmaya başlamıştır.

Bugüne kadar Duvardaki Kan, Melek Apartmanı, Deli Yürek, Azad, Kurtlar Vadisi, Aliye, Aynı Çatı Altında, Yalancısın Sen ve Kılıç Günü dizilerinin yanı sıra Avrenosun Müşterileri, Dar Alanda Kısa Paslaşmalar, Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu, Barda, Zincirbozan, Kirpi ve Hiç Rıza sinema filmlerinde rol almıştır.

İSMAİL İNCEKARA NEDEN ÖLDÜ?

Kurtlar Vadisi dizisinde canlandırdığı İplikçi Nedim karakteri ile akıllarda yer edinen usta oyuncu hayatını kaybetti. İsmail İncekara'nın ölüm nedeni hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Kurtlar Vadisi'nin İplikçi Nedim'i İsmail İncekara hayatını kaybetti - Resim : 2

İSMAİL İNCEKARA ROL ALDIĞI FİLMLER VE DİZİLER

Kocan Kadar Konuş: Diriliş - Kıvanç Baruönü - 2016
Kocan Kadar Konuş - Kıvanç Baruönü - 2015
Hiç Rıza : Ramazan Ekmekçi - 2011
Kirpi : Erdal Murat Aktaş - 2009
Zincirbozan : Ulaş İnanç - 2007 - Turgut Özal
Barda : Serdar Akar - 2006 Hakim
Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu : Kartal Tibet - 2006 - Dogibus
Dar Alanda Kısa Paslaşmalar : Serdar AKAR - 2000 - Toraman
Avrenos'un Müşterileri : Philippe Venault - 1995 - Toufik
Kılıç Günü : Osman Sınav - 2010
Yalancısın Sen : Hakan Arslan - 2009
Aynı Çatı Altında : Birkan Uz - 2006
Aliye : Kudret Sabancı - 2004 - Valentino Naci
Kurtlar Vadisi : Osman Sınav - Serdar Akar - 2003-2005 - İplikçi Nedim
Azad : Aydın Bulut - 2002 - Muhtar Recep
Hayat Bağları : Osman Sınav - 1999
Deli Yürek : Osman Sınav - 1999 - Behram Kartal
Melek Apartmanı - 1995
Eylül - 1987
Kırık Hayatlar - 1986
Duvardaki Kan - 1986

Kurtlar Vadisi'nin İplikçi Nedim'i İsmail İncekara hayatını kaybetti ile ilgili etiketler vefat Sosyal Medya İsmail İncekara iplikçi nedim Kurtlar Vadisi Zafer Algöz acı haber