İş görüşmesi için evden çıktı, feci şekilde hayatını kaybetti: Hastanede 3 kişinin adını verdi

Evden iş görüşmesi için çıkan 18 yaşındaki Aslıhan Sinem Çiçek'in ailesi kızlarından haber alamayınca polisten yardım istedi. Genç kız bir süre sonra ormanlık alanda ağır yaralı olarak bulundu. Hastanede hayatını kaybeden genç kızın polise verdiği ifadede 3 kişinin ismini verdiği öğrenildi. Hayatını kaybeden Çiçek'in ismini verdiği kişilerden birinin kendisine saldırdığı gerekçesiyle tutuklanan Burak K. olduğu belirtiliyor. Polis ekiplerinin diğer 2 kişiyi yakalama çalışmaları sürüyor.

26 Temmuz'da iddiaya göre, evden iş görüşmesinde bulunmak için ayrılan Aslıhan Sinem Çiçek, iş görüşmesi sonrasında kız arkadaşlarının yanına uğradı. Burada bir süre kalan Çiçek, saat 16.00'da gelen kapalı kasa hafif ticari bir araca binerek bölgeden uzaklaştı. Akşam kızlarının eve gelmemesi üzerine ailesi genç kızı aradı. İlk önce telefon çalarken daha sonra ise telefon tamamen kapandı. Aile, polis merkezine giderek yardım istedi.

HASTANEDE 3 KİŞİNİN İSMİNİ VERDİ

Sabah gazetesinin haberine göre; Aslıhan Sinem Çiçek, aynı gün saat 22.00 sıralarında Karşıyaka Örnekköy Mahallesi'nde ormanlık alanda ağır yaralı halde bulundu. Ayrıca olay yerinde üzeri kanlı şekilde olan Burak K.'nin de bulunduğu öğrenildi.

İş görüşmesi için evden çıktı, feci şekilde hayatını kaybetti: Hastanede 3 kişinin adını verdi

Burak K.'nin üzerinde Çiçek'e ait telefon çıktı. Yaralı kız, olay yerinde kendisine saldırdığı belirtilen Burak K.'nin dışında iki kişinin ismini polise söyledi. Ambulansla hastaneye kaldırılan genç kız, tedavi altına alınsa da bir gün sonra hastanede hayatını kaybetti.

YÜKSEK DOZDA UYUŞTURUCU VE CİNSEL İSTİSMAR…’

Genç kızın olay sırasında cinsel istismara uğradığı ve yüksek dozda uyuşturucuya maruz kaldığı iddia edildi. Genç kızın yaralı halde polise ismini verdiği 3 kişiden 1'i olay kapsamında tutuklandı.

İş görüşmesi için evden çıktı, feci şekilde hayatını kaybetti: Hastanede 3 kişinin adını verdi - Resim : 2

Aslıhan Sinem Çiçek'in yakını Pınar Çiçek, "Sinem'e uyuşturucu verilmiş. Cinsel istismar var. Olayın çözülmesini istiyoruz. Arkadaşları çelişkili ifadeler veriyor. Sinem'in adını söylediği diğer kişilerin de bulunmasını istiyoruz" dedi.

‘3 İSİM VERDİ SADECE BİRİ TUTUKLANDI’

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu da Aslıhan Sinem Çiçek’in ölümü ile ilgili sosyal medyadan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Aslıhan Sinem Çiçek 27 Temmuz’da İzmir’de yaralı halde otoban kenarında bulunduktan sonra hayatını kaybetti. Polisi arayıp 3 isim vermesine rağmen yalnızca Burak K. tutuklandı. Aslıhan’ın ölümüne sebep olan failler yakalanacak, adalet sağlanacak.”

İş görüşmesi için evden çıktı, feci şekilde hayatını kaybetti: Hastanede 3 kişinin adını verdi ile ilgili etiketler slıhan Sinem Çiçek izmir iş görüşmesi orman hastane ifade saldırı cinayet