Yaşam

İş adamı Fehmi Öztürk'ün servetini böyle hortumladılar...

İş adamı Fehmi Öztürk, bundan 3 yıl önce İstanbul’da çeşitli adliyelerde bulunan mahkemelere başvurarak ortakları Fırat Muşlu ve Ahmet Davutoğlu’nun danışmanı Cuma İçten’in 50 milyon dolarlık mal varlığına el koyduklarını iddia etmişti. İş adamı Öztürk’ün iddialarının ardından çeşitli mahkemelerde yaşanan skandallar ortaya çıkmaya başladı. İşte SuperHaber’in elde ettiği özel bilgilerle ve belgelerle, inanılmaz hukuksuzlukların ispatlanmış skandal gelişmeleri...

Mevlüt Yüksel
Mevlüt Yüksel

İş adamı Fehmi Öztürk’ün başına gelen inanılmaz olaylar zinciri, bundan yaklaşık 3 yıl önce başladı. Öztürk’ün iddialarına göre, inşaat sektöründe çeşitli şirketleri bulunan ortağı Fırat Muşlu, kendisinden habersiz bankaya "imza yetkilisi" kimliği olarak, kendi telefon numarasını verdi.

İŞ ADAMI FEHMİ ÖZTÜRK VE AİLESİNİN MAL VARLIĞINA BÖYLE EL KONULDU!

İş adamı Muşlu, yaklaşık bir yıl içinde, Durak A.Ş. adlı şirketin hesabından, yanında çalışan işçileri aracılığı ile 25 milyon TL çekti. İş adamı Fehmi Öztürk, bunu fark edince, iki ortak anlaşmazlığa düştü. Bu arada Fırat Muşlu, iş çevrelerine ortağı Fehmi Öztürk’ün kendisini dolandırdığına dair mesajlar yolladı.

Bu mesajları gören Fehmi Öztürk, asıl dolandırılan kişinin kendisinin olduğunu ifade ederek, savcılığa başvurmak istedi. Ancak, Gelecek Partisi Kurucular Kurulu ve Danışma Kurulu Üyesi, ayrıca Ahmet Davutoğlu’nun yeni danışmanı olan Cuma İçten tarafından çözüm bulunacağına dair söz verilerek vazgeçirildi. Ardından da, kimin haklı olup olmadığının araştırılması için, Cuma İçten'in başında olduğu, “Dost Meclisi” kuruldu. Kurulan bu dost meclisinde, iş adamları Selahattin Tavusbay, Şükrü Derici, Florya Basınköy Camii imamı Bayram Karakoç ile mali müşavir Süleyman Özdemir vardı. Bu dost meclisi heyeti, adil karar vereceklerini iddia ederek, iş adamı Fehmi Öztürk’den 26 milyon TL’lik ortağı Fırat Muşlu’dan da, 14 milyon TL’lik imzalı senet aldılar.

TEHDİT VE KORKUTMA İLE SENET İMZALATILDI İDDİASI!

Ancak Fehmi Öztürk’ün iddialarına göre, iş adamı ve ailesinin mal varlığını ele geçirmeyi planlayan Fırat Muşlu, "Fehmi Öztürk’ün senetleri imzalaması yetmez. Çocuklarının da üzerine mallar var. Malları öyle kaçırmışlar. Onlar da imza atmalı" diyerek iş adamı Selahattin Tavusbay devreye sokuldu. İş adamı Fehmi Öztürk ve oğulları, Selahattin Tavusbay tarafından işi avukatlara havale etmek için sözleşme yapmak bahanesi ile Rami’de bulunan ofisine çağırıldı.

Fehmi Öztürk, avukatı ve çocukları ofise geldiklerinde, silahlı adamların nezaretinde ölümle tehdit edilerek, zorla 880 bin euro ve 15 milyon TL’lik yeni senetler imzalatıldı.

AZLEDİLEN DOST MECLİSİ ÜYELERİ SENETLERİ FIRAT MUŞLU’YA VERDİ

Bu gelişmelerin ardından, iş adamı Fehmi Öztürk, muhataplarınn niyetinin iyi olmadığı kanaati üzerine Şile noterliğinden Cuma İçten ile beraber, heyette bulunanlara ihtarname çekerek, "Yasa dışı olarak aldığınız senetler ve şirketin yüzde elli hissesini geri verin" diyerek dost meclisini azlettiğini iletti. İş adamı Fehmi Öztürk’ün noter aracılığı ile yaptığı bu itiraz ve azledilmelerine rağmen, dost meclisi üyeleri, ”nihai karar” adı altında, Fehmi Öztürk’ten zorla aldıkları senetleri, yine Selahattin Tavusbay’ın Rami’de bulunan ofesinde Cuma İçten’e törenle teslim ettiler. İçten de bu senetleri Fırat Muşlu’ya teslim edip, icra takiplerinin başlamasına neden oldu. Bundan sonra iş adamı Fehmi Öztürk, kendisine kurulan bir kumpas ve tehditle elinden şirket hisseleri ve senetlerin alınması sonrası, adalete başvurarak hakkını aramaya başladı.

KUMPASA UĞRAYAN İŞ ADAMI ÖZTÜRK ADALETE BAŞVURDU!

Öztürk ilk olarak, elinden alınan şirket hissesi ve senetler için, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurarak, 2018/68740 sayılı dosya ile "Örgütlü Suçlar Bürosu"na suç duyurusunda bulundu.

Öztürk’ün suç duyurusunda, dost meclisinde adı geçen Cuma İçten, Fırat Muşlu, Selahattin Tavusbay, Şükrü Derici, Bayram Karakoç ve Süleyman Özdemir hakkında, ”Görevi suistimal, nüfusu suistimal, tehdit, haber göndermek" sureti ile (Cuma İçten açısından) iddiaları bulunuyordu.

İŞ ADAMI FEHMİ ÖZTÜRK KORKUTULMAK İÇİN 2 KİŞİ TARAFINDAN DARP EDİLDİ!

Öte yandan Cuma İçten’in içinde bulunduğu meclis üyeleri toplanarak, noter ihtarnamesi ve savcılığa yapılan suç duyurusunu dikkate almadan bir rapor tuttular. Bu raporda, Fırat Muşlu'nun sunduğu bilgilere göre yaptıkları araştırmada Fehmi Öztürk’ün, Fırat Muşlu’ya borçlu olduğu, bu nedenle de alınan hisse ve senetlerin, Muşlu’ya devredildiği yazıldı. Bu sözde rapor, yine noter aracılığı ile Fehmi Öztürk’e yollandı. Aynı gün iş adamı Fehmi Öztürk, oğlu Ercan Öztürk ile Başakşehir’de bir pastanede otururken Cem Özmüş ve Muhammed Dursun adlı Fırat Muşlu'nun çalışanı olan daha önce çeşitli suçlardan poliste kayıtları olan iki kişi tarafından darp edildi.

SENETLERİ ALAN FIRAT MUŞLU İCRA İLE HER ŞEYE SAHİP OLDU!

Bu darp olayından bir gün sonra ise, aynı dost meclisi üyeleri, Selahattin Tavusbay’ın Rami’de bulunan ofisinde bir araya geldiler. Burada Cuma İçten, Öztürk ile çocukları Ercan, Erkan ve Erhan Öztürk’e daha önce imzalattıkları 15 milyon TL ile 880 bin euroluk senetleri, avukat Veysi Kaya’dan alarak ,Fırat Muşlu’ya teslim ettiler. Fırat Muşlu, bir gün sonra 12 Temmuz 2018’de senetleri icraya koyarak, iş adamı Öztürk ile ailesinin tüm mal varlığına el koydu.

ÖZTÜRK, DOST MECLİSİ’NİN İPTALİ İÇİN DAVA AÇTI!

Meydana gelen bu olaylar sonrası, iş adamı Fehmi Öztürk, avukatı aracılığı ile Çağlayan Adliyesi’nde bulunan, İstanbul 6. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne, 2018/681 esas sayılı açılan dosya ile başvurdu. Öztürk başvurusunda, "HMK.418/3 maddesi gereğince, heyetin reddi" talebinde bulunarak, noter aracılığı azledilen ve haklarında Bakırköy Adliyesi’nde soruşturma açılan dost meclisinin iptalini istedi.

Solda Fehmi Öztürk ve sağda Selahattin Tavusbay

 

BAŞKASINA AİT TAKİPSİZLİK KARARI ÖNEMLİ DOSYAYA BÖYLE GİRDİ

İşte iş adamı Fehmi Öztürk ve ailesinin açtığı davalardaki inanılmaz skandallar zincirinin başlangıcı, bundan sonra yaşanmaya başlandı.

İş adamı Öztürk’ün açtığı dava dosyasında, gizlilik kararına rağmen, bir başkasına ait takipsizlik kararı girdi. İddialara göre bu takipsizlik kararı dosyaya şöyle girdi;

Çağlayan 6.Asliye Ticaret Mahkemesi, Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı’ndan,2018/68740 numaralı soruşturma dosyasını istedi. Bakırköy Sulh Ceza Mahkemesi, 6.Asliye Ticaret Mahkemesi’nin talebine karşılık, ilgili dosyada gizlilik kararı olduğunu bildirdi ve “delillerin karartılma ihtimali” gerekçesi ile dosyayı göndermedi. Dosyada gizlilik kararı olmayan bölümlere UYAP’dan bakılabileceğini yazdı.

Bu yazıdan sonra, 6.Asliye Ticaret Mahkemesi hakimi Müberra Gürdal, bu dosyaya tensip tutanağı düzenleyerek Fehmi Öztürk’ten alınan senetlerin dosyaya gönderilmesini istedi. Hakim Müberra Gürdal’ın bu isteklerine, dost meclisi sözde başkanı Cuma İçten bir süre cevap vermedi.

Bu yazı üzerine, ilk hukuk skandalı başladı. Aradan geçen zaman içerisinde, aynı dosyanın içerisine, nereden ve kimler tarafından yapıldığı belli olmayan bir aynı numarayı taşıyan başka bir savcılığa ve kişiye ait takipsizlik kararı konuldu.

HAKİM MÜBERRA GÜRDAL İNCELEMEDEN KARAR VERDİ!

Bakırköy Adliyesi’nde gizlilik kararı ile süren soruşturmada alındığı öne sürülen, bir başkasına ait takipsizlik kararı, aynı dosya numarasını taşıyan 6.Asliye Ticaret Mahkemesi’nin dosyasının içerisine kısa adı KYOK olarak bilinen “Kamu adına Kovuşturmaya Yer Yok” adlı takipsizlik kararı konuldu.

Böylece, dost meclisi üyelerinin, haklarında açılan soruşturmadan takipsizlik kararı aldıkları izlenimi verildi. Dava dosyası, hakim Müberra Gürdal tarafından bu takipsizlik kararı incelenmeden, doğruymuş gibi kabul edilerek, ayrı bir skandala imza atıldı. Bu kararla, sözde Tahkim Heyeti Kararı, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi tarafından iptal edilinceye kadar, geçerli bir karar gibi gösterilerek, iş adamı Fehmi Öztürk’ün ve ailesinin tüm mal varlığı elinden alındı.

SuperHaber’in yaptığı araştırmaya göre, hukukta yaşanan skandallar bununla da bitmedi. Aynı hakime Müberra Gürdal’ın, karar vermek için beklettiği, 6. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde, 2018/681 esas sayılı dosyayı, ”yetkisizlik” kararı ile Bakırköy Adliyesi’ne gönderdi. Bu karar ile dosya da kapatılmış oldu.

İŞ ADAMI ÖZTÜRK, HUKUKSUZ KARAR VEREN HAKİMDEN ŞİKAYETÇİ OLDU!

Bu skandal karar sonrası, iş adamı Fehmi Öztürk, İstanbul Cumhuriyet Başsavclılığı’na, 2020/105 821 soruşturma numarası ile,6. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde, 2018/681 esas sayılı dosyaya, sahte takipsizlik kararını koyanların kim olduğunun araştırılması için, aralarında hakim Müberra Gürdal’ında olduğu kişilerden şikayetçi oldu.

BİR BAŞKA SKANDAL DAHA! HİÇ KİMSENİN İFADESİ ALINMADI!

Ancak aradan geçen bunca zamana rağmen, 50 milyon dolarlık mal varlığına el konulan iş adamı Fehmi Öztürk’ün müşteki olarak ifadesi alınmadı. Yine aynı şekilde, sahte takipsizlik kararını dosyaya koyan kişilerin de ifadeleri alınmadı. Hakim Müberra Gürdal'ın kamuoyunun yabancısı olmadığı bir hakim olduğu da ortaya çıktı. Müberra Gürdal adlı hakimin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinde sayımları CHP’nin itirazı ile mesai saati dışında durduran hakim olması dikkati çekti.

“BAŞIMA GELEN OLAY BİR ÜST AKIL TARAFINDAN PLANLANMIŞ VE HALA YÖNETİLİYOR!”

Yıllarca çalışıp edindiği tüm serveti elinden alınan, iş adamı Fehmi Öztürk, başına gelenleri şöyle özetledi;

"Bu basit bir ortaklar anlaşmazlığı değil. Benim başıma gelen, önceden bir üst akıl tarafından düşünülmüş ve planlanmış bir olaylar zinciri. Bu olay aydınlatılırsa, son yılların en organize kumpas ve servete el koyma örgütü ortaya çıkarılacak. Bu olay ayrıca onlarca mahkemenin içinden çıkamaz hale getirilen olaylar zinciri... Bu, ucu yurt dışına kadar giden büyük bir menfaat çetesinin yargıyı ve toplumu yanıltmak için araç olarak oluşturduğu, dost meclisi ve sözde tahkim heyeti adı altında yapılan kumpaslar zinciri. Yüzlerce uydurma belgelerle, hem mahkemeler hem polis yanıltıldı. Hala yargının ve emniyetin içindeki kirli ilişkilerle, emniyet ve adalette ardı adına yapılan bu skandallarla, büyük bir örgütün, bu inanılmaz skandalları devam etmektedir. Ben sadece adalet arıyorum.” dedi.