Magazin

İrem Derici'ye para cezası!

Ünlü şarkıcı İrem Derici, Caddebostan'da arkadaşlarıyla birlikte maskesiz ve sosyal mesafesiz piknik yaparken görüntülendi. Derici, kendiyle röportaj yapan gazetecilere, "Şikayet edebileceğiniz bir yer varsa gidin oraya şikayet edin" sözleriyle tepki gösterdi. Söz konusu olay üzerine Kadiköy Kaymakamlığı Derici'ye, tam 4 bin 369 TL para cezası kesti.

Özel hayatına dair yaptığı açıklamalarla gündemden düşmeyen ünlü şarkıcı İrem Derici, geçtiğimiz günlerde sosyal mesafe ve maske kuralına uyadan 6 arkadaşıyla birlikte piknik yaparken görüntülendi.

"ŞİKAYET EDEBİLECEĞİNİZ BİR YER VARSA, GİDİN EDİN!"

İrem Derici kendisini görüntüleyen gazetecilere ver "En yakında bir bakanlık arayın. Onlar çözsün. Size kalmadı. Şikayet edebileceğiniz bir yer varsa gidin oraya şikayet edin" diyerek tepki göstermişti. 

Kadiköy Kaymakamlığı ise Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ünlü şarkıcıya para cezası kesildiğini açıkladı.

"İREM DERİCİ'YE YAPTIRIM CEZASI UYGULANMIŞTIR"

Söz konusu paylaşım, "Bazı basın yayın organlarında şarkıcı İrem Derici ve arkadaşlarının Covid-19 tedbirlerinden olan sosyal mesafe ve maske kuralını ihlal ederek sahilde piknik yaptıklarına ilişkin haberler yer almıştır. Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’nce yapılan araştırmalarda paylaşıma konu olan ve içeriği itibariyle Kovid-19'la mücadele kapsamında alınan tedbirlere aykırılık teşkil eden bu görüntülerin 10.02.2021 günü saat 18:30 sıralarında Caddebostan Sahili'nde çekildiği tespit edilmiştir. Yapılan tespitler çerçevesinde Kaymakamlığımızca yasak ihlalinde bulunan İrem Derici'ye toplamda 4.369TL idari yaptırım cezası uygulanmıştır. Diğer şahısların kimlik tespit çalışmaları devam etmektedir." ifadeleriyle yapıldı