Dünya

Irak ordusu intikam peşinde: PKK en sert şekilde cezalandırılacak!

PKK'nın Dukok'ta güdümlü füzeler kullanarak gerçekleştirdiği terör eyleminde Irak Ordusu mensubu 5 peşmerge hayatını kaybetmiş ve 7 tanesi de yaralanmıştı. 2 terörist ise ölü ele geçirilmişti. Olayın ardından Irak Ordusu'ndan açıklama geldi ve "PKK en sert şekilde cezalandırılacak" denildi.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

PKK'nın Dukok'ta korkakça düzenlediği saldırıya tepki gösteren Irak Silahlı Kuvvetler Genel Komutanlığı Sözcüsü Yahya Resul, suçluların sert bir şekilde cezalandırılacağını bildirdi. 

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Resul, yaptığı yazılı açıklamada 'Duhok'ta Iraklı olmayan silahlı gruplar tarafından Peşmerge güçleri bünyesindeki Irak askeri birliğinin uğradığı korkak terör saldırısını kınıyoruz' ifadelerine yer verildi. Güvenlik güçlerinin saldırıya ilişkin soruşturma başlattığını da sözlerine ekledi. 

IRAK'TAN KOMŞULARA SALDIRI GERÇEKLEŞMEYECEK

Resul, Irak Silahlı Kuvvetleri'nin tüm ülke toprakları üzerinde egemen olduğunu, içeriden ve dışarıdan gelen ihlalleri engellediğini söyledi. 'Iraklıların güvenliğine ve canına kastedenler cezalandırılacak' 

PKK'ya yönelik operasyonların sinyalini veren Resul, 'Irak'ın komşularına yönelik herhangi bir saldırının hareket noktası olmaması' yönündeki anayasal prensiplerinin de altını çizmeyi unutmadı. 

SUÇU TÜRKİYE'YE ATMAYI BAŞARAMADILAR

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Peşmerge Bakanlığının yaptığı açıklamada ise Duhok'un Amedi ilçesinde Peşmerge güçlerine pusu kurulduğunu bildirmişti. Saldırıda 5 peşmerge hayatını kaybederken, 7 tanesi ise yaralı.

PKK'ya yakın internet sitelerinin durumu avantajlarına çevirebilmek için söyledikleri 'Türkiye yaptı!' yalanı ise ölü ele geçirilen 2 PKK'lının cesedi sayesinde bertaraf oldu ve Türkiye aklandı. 

Günün Videosu
Küresel ısınma ve iklim krizinin yol açtığı çevre felaketleri dünya genelinde peş peşe yaşanmaya devam ediyor. Almanya'dan sonra şimdi de Çin sele teslim oldu. Çin'in Henan eyaletinde sağanağın yol açtığı sel nedeniyle en az 12 kişi yaşamını yitirdi, 100 binin üzerindeki kişi de tahliye edildi. Felaketin yaşandığı bölgeden gelen görüntüler içler acısı. Sel sularına kapılan bir kişiyi kurtarmak isterken sele kapılan adamın yürek yakan görüntüsü izleyenlere adeta dehşeti yaşattı.