Teknoloji

iPhone kullanıcıları dikkat!

Apple'ın son senelerde yaşadığı stabilize sorunları herkes tarafından kabul edilir duruma gelmişken iPhone'lar için iOS 14.4 güncellemesi yayınlandı. Güncelleme iOS 14.4 ile kamera uygulamasını daha yetenekli ve kullanıma elverişli hale getirdi. İşte yeni güncelleme ile birlikte düzeltilen hatalar ve yapılan yenilikler...

iPhone kullanıcılarını çok yakından ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Apple'ın son senelerde stabilize sorunları yaşadığı herkes tarafından kabul edilir hale gelmişken iPhone cihazları için iOS 14.4 güncellemesi yayınlandı.

Güncelleme ile birlikte klavyenin gecikme sorunu başta olmak üzere iOS 14.3 sürümünde kullanıcıların yaşadığı problemleri düzeltmeye odaklanıldı.

iOS 14.4 güncellemesi kamera uygulamasını daha yetenekli hale getirerek kullancılara yenilikler sunuyor.

iOS 14.4 İLE KAMERA KONTROLÜ GELDİ

iOS 14.4 ile iPhone'un kamerası daha küçük QR kodlarını tanıyabilir hale geldi. Birden fazla kulaklığa sahip olan kişilerin işini kolaylaştıracak olan Bluetooth aygıt sınıflandırma özelliği kullanıma sunulurken iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modellerinde iPhone'daki kameranın orijinal olup olmadığı kontrol edilebilecek.

İŞTE GÜNCELLEME İLE GELEN ÖZELLİKLER VE DÜZELTİLEN HATALAR

iPhone 12 kullanıcıları Apple dışında başka bir serviste kamera değişimi yaptırırsa, kameranın orijinal olmadığına dair uyarı görebilecek.

Buna ek olarak aşağıdaki sorunlar iOS14.4 güncelleme ile düzeltildi;

– iPhone 12 Pro ile çekilen HDR fotoğraflarda görüntülerde yapaylıkların görünmesi

– Fitness araç takımında güncellenmiş Aktivite verilerinin görüntülenmemesi

– Klavye ile yazı yazarken gecikmelerin meydana gelmesi ve sözcük önerilerinin klavyede görünmemesi

– Klavye'nin Mesajlar'da doğru dilde ekrana gelmemesi
– Erişilebilirlik'te Anahtar Denetimi'nin etkinleştirilmesinin telefon aramalarının Kilitli Ekran'da yanıtlanmasını engellemesi

Apple geleneği bozmayarak birden fazla güncelleme yayınladı. Bu kapsamda tvOS 14.4, WatchOS 7.3 ve iPadOS 14.4 güncellemeleri şu anda kullanılabilir halde.

iOS 14.4 GÜNCELLEMESİNİ ALAN MODELLER İSE ŞÖYLE

– iPhone SE 2
– iPhone 11
– iPhone 11 Pro
– iPhone 11 Pro Max
– iPhone XS Max
– iPhone XS
– iPhone XR
– iPhone X
– iPhone 8 Plus
– iPhone 8
– iPhone 7 Plus
– iPhone 7
– iPhone 6S
– iPhone 6S Plus
– iPhone SE
– iPod Touch 7. jenerasyon