İnşaat çalışması sırasında evinin duvarı yıkılmıştı... Gülden Dudarık tazminat davasını kazandı

Beni Böyle Sev, Anneler ve Kızları, Bahar Dalları, Baba Ocağı, Esir Sultan, Bahar Dalları gibi yapımlardaki rolleriyle tanınan oyuncu Gülden Dudarık'ın, dört yıl önce yapılan bir inşaat çalışması sırasında evinin duvarı yıkılmış ve eşyaları kullanılamaz hale gelmişti. Ayrıca Gülden Dudarık'ın o sırada odada bulunan kardeşi de duvarın altında kalmaktan son anda kurtulmuştu. İnşaat firmasından şikayetçi olan Gülden Dudarık ve kardeşine 56 bin TL tazminat ödenmesine karar verildi.

Dört yıl önce yan binadaki inşaat çalışması sırasında evinin duvarı yıkılan oyuncu Gülden Dudarık'ın inşaat şirketine açtığı 26 bin liralık tazminat davasında karar çıktı. Oyuncu ve müzisyen kardeşler, inşaat şirketine açtıkları tazminat davasını kazandı. Mahkeme oyuncunun davasını kabul ederek şirketin toplamda maddi ve manevi toplam 56 bin TL tazminat ödemesine karar verdi.

NE OLMUŞTU?

Sabah Gazatesi'nden Deniz Yusufoğlu'nun haberine göre; 2018'de yaşanan olayda, evinin yanındaki inşaat çalışmaları sırasında dökülen beton nedeniyle oyuncu Gülden Dudarık'ın duvarı yıkıldı. Odanın içine beton dolduğu için eşyalar kullanılamaz hale geldi.

O sırada odada bulunan oyuncunun müzisyen kardeşi Mehmet Dudarık, duvarın altında kalmaktan son anda kurtuldu. Kardeşler durumu polis ve belediye ekiplerine bildirdi. Ardından inşaat yetkilileri odanın içerisine dolan betonu boşalttı, yıkılan duvar örüldü.

İnşaat çalışması sırasında evinin duvarı yıkılmıştı... Gülden Dudarık tazminat davasını kazandı - Resim : 2

Yaşanan skandal olayın ardından Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvuran kardeşler, sorumlu inşaat şirketine maddi-manevi tazminat davası açtı. Davalı şirketin kendilerine noter aracılığıyla zararın tanzimi için 12 bin liralık ödeme teklifinde bulunulduğu anlatılan dilekçede, masrafların 2018 yılına göre yapılan hesapla 26 bin lira olduğu belirtildi.

Patlama nedeniyle kısa süreli baygınlık geçiren Gülden Dudarık, inşaat işçilerine seslenerek duvarın yıkıldığını ve çalışmayı durdurmalarını istedi. Konuta gelen inşaat işçileri olayın ardından odaya dökülen harcı özensizce çuvallara doldurarak dışarı çıkardı. Bu sırada birçok elektronik eşya ve profesyonel müzik aletleri zarar gördü.

İnşaat çalışması sırasında evinin duvarı yıkılmıştı... Gülden Dudarık tazminat davasını kazandı - Resim : 3

Dilekçede babalarından kendilerine hediye edilen, yıkım anında zarar gören 1960 yapımı elektronik gitarın, zamanında Beatles'ın kullandığı gitar olduğu beyan edildi.

Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından bilirkişi raporu alındı. Raporda Beatles'ın kullandığı gitarda daha öncesinden bir hasar olduğu, yıkımın etkisiyle kırıldığı tespit edildi.

Mahkeme, bilirkişi raporunun eklenmesinin ardından eşyaların manevi değere sahip olması, kişilik haklarının zarara uğradığı gerekçesiyle davalı şirketin tazminat ödemesine karar verdi.

İnşaat çalışması sırasında evinin duvarı yıkılmıştı... Gülden Dudarık tazminat davasını kazandı - Resim : 4

 

 

 

İnşaat çalışması sırasında evinin duvarı yıkılmıştı... Gülden Dudarık tazminat davasını kazandı ile ilgili etiketler Gülden Dudarık mahkeme tazminat