Gündem

İnce ortada bırakan CHP'ye isyan etti

CHP'nin son cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce için o şaşalı günler artık çok geride kaldı. Bugünlerde tam anlamı ile yalnızlaştırılmış, kenara atılmış ve partisi tarafından bile görmezden gelen bir isim durumunda. Haber Global'de yaptığı şov sonrası yaşananlar bu durumu İnce'nin suratına bir tokat gibi çarpmış durumda, Türkiye'yi yönetmeye adayken acınacak hale gelen Muharrem İnce bu duruma isyan etti.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Yalova eski milletvekili Muharrem İnce 24 Haziran 2018'de gerçekleştirilen genel seçimlerde CHP'nin adayı olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a rakip olmuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, o tarihlerde siyaset alanında yükselen bir trend yakalayan İnce'yi "Gel bakalım Muharrem" diye çağırdığı CHP Grup salonundaki kürsüden Cumhurbaşkanı Adayı olarak duyurduğunda muhtemelen hiç kimse bugün geldiği noktayı hayal etmemişti. 

Seçimde yüzde 30,6 oy alarak partisinin genel seçimlerde aldığından çok daha fazla oy oranını yakalayan İnce'nin kaybı sadece o seçim olmadı.

Sonrasında adım adım partisi tarafından bir kenara atıldı. Görev verilmediği gibi çevresindeki isimler de partiden bir bir temizlendi. 

Bu yalnızlaşma ve CHP tarafından ötekileştirilme İnce'nin başrolde olduğu 'yayın terketme şovu' ile bir kez daha ve tüm çıplaklığı ile ortaya çıktı. 

Haber Global'de katıldığı 'İnce ile Özel' programı sırasında Cumhurbaşkanı'nın konuşmasına bağlanıldığı için tepki gösterip yayını terk etti.

Oysa kanal tarafından Cumhurbaşkanı'nın konuşması sırasında yayının kesilip oraya dönüleceği bilgisi program önce İnce'ye aktarılmıştı.

Ancak yaptığı şov CHP yönetimi tarafından tam anlamı ile görmezden gelindi. CHP için adeta o olay hiç yaşanmadı. CHP Genel Merkezi'nden tek bir ses dahi çıkmadı. Ne bir destek ne de eleştiri duyulmadı CHP yönetiminden. 

Son olarak CHP'nin kanalı olarak da görülen Halk TV'nin İnce'nin bu şovunu YouTube sayfasından silmesi gerçeği tüm çıplaklığı ile İnce'nin yüzüne bir tokat gibi çarpmış görünüyor. 

Partisinden fazla oy aldığı bir seçimden yaklaşık 2 yıl sonra CHP tarafından adeta silinip atılan, ötekileştirilen, yalnızlaştırılan ve görmezden gelinen İnce "acınacak hale gelişine" sosyal medyadan isyan etti. 

İnce, CHP'nin kendisine karşı olan kayıtsızlığına "Bir televizyon kanalı bana bir ayıp etmiş, yalnış yapmış. Ben bir meydan okumuşum. Terk etmişim orayı. Partiyi yönetenler niye kınamıyorsunuz bunu. Niye kınamıyorsunuz. Ben sizin cumhurbaşkanı adayınız değil miydim" sözleri ile tepki gösterdi... 

Günün Videosu
Antalya’nın Manavgat ilçesinde dün başlayan yangına müdahale devam ediyor. Manavgat merkeze 30 kilometre uzaklıkta başlayan yangın, gece boyunca hızla ilerledi. İlçe merkezine 4 kilometre uzaklıktaki Ulukapı Sülek Mahallesi de boşaltıldı. Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, Manavgat'taki yangının kontrol altına alındığını söylerken, 82 yaşındaki bir vatandaşın hayatını kaybettiğini de duyurdu.