Gündem

İnce, Kılıçdaroğlu’na hesap sordu: Beni niye sattınız?

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 2018 seçimlerinde kendisini ekrana çıkarmasınlar diye Halk TV'ye baskı yaptığı ortaya çıkan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na ağır yüklendi. Kılıçdaroğlu'na zehir zemberek sorular yönelten İnce, “Beni niye sattınız? Niye 12 bin sandığa gözlemci koymadınız. Neden sistemi çökerttiniz? Neden bana sonuçları vermediniz? Neden bana oy vermediniz? Gel bunları tartışalım. Madem demokratsın, önce gel benimle bir tartış." dedi.

Gazeteci Şaban Sevinç, Halk TV'nin başında olduğu dönemde Cumhurbaşkanlığı seçimleri sırasında Muharrem İnce'nin mitinglerini yayınlamaması konusunda kendisine CHP'den sansür telefonları geldiğini açıklamıştı. Sevinç aynı baskının İYİ Parti ve Meral Akşener için de yapıldığını ifade etmişti.

İl başkanlığı için Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesine gelen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, bu konuda eski yol arkadaşı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na zehir zemberek sözlerle hesap sordu.

"TELEVİZYONA ÇIKARTMA DİYOR"

Parti binası önünde konuşan İnce, sert sözlerle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklendi. İnce, “Çok oy almamı istemiyorlar. Para harcamadılar. Devletten aldıkları hazine parasını harcamadılar. Kasada tuttular. Seçim bittikten sonra kurultay kazanmak için para harcadılar. Televizyona çıkartma diyor. Ya bunlar bana oy verdiler mi vermediler mi? Bence oy vermedi bunlar. Vermedi bunlar oy. Bana diyor ki CHP’den neden ayrıldın. Ya hanginizin benim kadar emeği var. 42 senedir mücadele ettim. Pes ettim artık. Sizin entrikalarınızla uğraşamam dedim. Hem muhalefeti hem de iktidarı sandığa gömmek için yola çıktım. Ben CHP'liyim CHP'den başka yere oy vermedim. Elim AK Parti'ye gitmez ama bu CHP de artık Atatürk'ün partisi değil, çizgisinden uzaklaştı' diyorsan senin yerin tam Memleket Partisi'dir” dedi.

KILIÇDAROĞLU'NA: GEL ÖZEL TARTIŞALIM

Kılıçdaroğlu’ndan özel bir ricası olduğunu da dile getiren İnce sözlerini şöyle sürdürdü: “Gel sizinle özel tartışalım. Sayın eski Genel Başkanım. Partiden neden ayrıldım. Seçim gecesi beni niye sattınız? Niye 12 bin sandığa gözlemci koymadınız. Neden sistemi çökerttiniz? Neden bana sonuçları vermediniz? Neden bana oy vermediniz? Gel bunları tartışalım. Madem demokratsın, önce gel benimle bir tartış. Bakalım kim haklı, kim haksız, kim Muharrem İnce’yi mağdur etmiş. Kim Muharrem İnce’ye haksızlık yapmış. Kazanacağım diye partiyi yönetenler, kazanacağım diye korktular. Aşağıya çekmek için uğraştılar. Gel televizyona önce benimle tartış. Ak koyun karakoyun çıksın ortaya.”

 

Sitene Ekle