Gündem |

İmamoğlu’nun balıkçıdaki yemeğinin faturası ortaya çıktı: Tam 48 bin lira!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul’daki yoğun kar yağışına müdahale için çalışma yapması gereken saatlerde bir balıkçıda İngiliz büyükelçi ile yemek yendiğinin ortaya çıkması sonrası sert tepkiler gelmişti. İmamoğlu’nun büyük tepkilere neden olan yemeğinin faturası belli oldu. 4 kişilik yemeğin bedelinin 48 bin lira olduğu öğrenilirken faturayı alan İBB Özel Kalemi’nin teslim aldığı ancak ödemenin henüz gerçekleşmediği belirtiliyor.

Binlerce İstanbullu karda mahsur kalmışken İngiliz büyükelçi ile eşleriyle birlikte 3 saat balıkçı yemek yediği ortaya çıkan Ekrem İmamoğlu'nun faturayı da belediyeye kestirdiği ortaya çıktı. 3 saat süren 4 kişilik balıkçı keyfinin faturasının da 48 bin lira olduğu ortaya çıktı. 

Yemekli toplantıda İBB Başkanı ve eşi Dilek İmamoğlu'nun misafir ettiği Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott ile eşi, masada balık çeşitlerinin lezzetine baktı.

4'lünün favorisinin ise kalkan balığı olduğu, yemek sonunda ise çıkan faturanın ise 48 bin TL olduğu belirtildi. Yemek faturasının ise İBB Özel Kalemi'nin teslim aldığı ancak henüz ödemenin gerçekleşmediği bilgisine ulaşıldı. İstanbullu, yollardaki tuzlama fiyaskosundan ötürü kara saplanırken, balıkçıdaki 'tuzlu' fatura, İBB'nin, dolayısıyla İstanbullu'nun cebinden çıkacak.