Gündem |

İmamoğlu bu kez de İBB Sözcüsü Ongun'u yalanladı

DEAŞ sorumlusu Kasım Güler'in Kılıçdaroğlu ve kendisine suikast planı yaptığını söyleyen İBB Başkanı İmamoğlu, konuya ilişkin hiçbir yetkilinin kendileriyle iletişim kurmadığını iddia etti. İmamoğlu, bu açıklamalarıyla daha önce bakanlığın kendileriyle iletişime geçtiğini söyleyen İBB Sözcüsü Murat Ongun'u yalanlamış oldu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu geçtiğimiz gün katıldığı canlı yayında kendisine yönelik suikast iddiaları olduğunu ancak İçişleri Bakanlığı’nın gerekli önlemleri almadığını öne sürdü. İBB Sözcüsü Murat Ongun ise, iddiaların gündeme geldiği dönemde resmi makamlar tarafından uyarıldıklarını ve gereken tüm önlemlerin alındığını açıklamıştı.

DEAŞ sorumlusu Kasım Güler'in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve kendisine yönelik suikast planı yaptıklarını belirten İmamoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başta olmak üzere hiçbir yetkilinin kendileriyle iletişim kurmadığını iddia etti.

Suikast planının vahimliğini anlatan İmamoğlu, "Bu ortamda İmamoğlu'nun etrafındaki insanları da mı düşünmüyorsunuz?" ifadelerini kullandı.

BU KEZ KENDİ SÖZCÜSÜNÜ YALANLADI

Geçtiğimiz yıl da İmamoğlu'na DEAŞ tarafından suikast yapılacağı iddiaları gündeme gelmiş, iddialar sonrası İBB Sözcüsü Murat Ongun yaptığı açıklamada İçişleri Bakanlığı tarafından uyarıldıklarını ve gereken tüm önlemlerin alındığını açıklamıştı.

Ongun paylaşımında, "23 Kasım 2020 tarihinde resmi makamlarca bir terör örgütüne yönelik istihbari faaliyetlerde, İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu'na yönelik eylem talimatı verildiği bilgisi tarafımıza ulaştırılmıştır. Bilgi dahilinde mevcut önlemler korunmuş ve hassasiyet artırılmıştır. Tarafımızda herhangi bir eylemcinin yakalandığı bilgisi mevcut değildir. Başkanımızın açık kaynaklarda görüleceği üzere rutin programları ihbar tarihinden beri sürmektedir" ifadelerini kullanmıştı.