Popüler Haberler

İlkokul 2. 3. 4. sınıflar yüz yüze eğitime ne zaman başlayacak?

İlkokul 2. 3. 4. sınıflar yüz yüze eğitime ne zaman başlayacak? Uzaktan eğitimin devam ederek başladığı 2020-2021 eğitim öğretim dönemi için yüz yüze eğitime ne zaman geçileceği merak ediliyor. İlkokul 2. 3. 4. sınıflar yüz yüze eğitime ne zaman başlayacak?

İlkokul 2. 3. 4. sınıflar yüz yüze eğitime ne zaman başlayacak? Koronavirüs vakalarının artışı ile birçok veli öğrencilerin ne zaman okula döneceğini araştırmaya başladı. 21 Eylül’ de 1. Sınıflar için açılan yüz yüze eğitimin ardından 2. , 3. ve 4. sınıfların ne zaman yüz yüze eğitime döneceği merak ediliyor.

Ana sınıfı ve birinci sınıflar 21 Eylül’de başlayan uyum haftasını geride bıraktı. İkinci hafta dersler iki gün, 30’ar dakikadan 5 ders olarak belirlendi. İkinci hafta sonunda da salgının seyrine göre başka hangi kademelerde yüz yüze eğitim başlatılacağına karar verilmişti. Peki, tüm sınıflar yüze yüze eğitime ne zaman başlayacak?

2., 3. ve 4. Sınıflar için yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaşanan sel afetinin ardından Giresun’un Dereli ilçesinde incelemelerde bulundu. Burada yüz yüze eğitimöğretime başlayan Şehit Yüzbaşı İsmail Hakkı Öztopal İlkokulunu ziyaret eden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, burada öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.Okulların açılmamasıyla ilgili oluşan eğitim ve öğrenme kayıplarının uzun vadede tahribata yol açabileceğini ifade eden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Yüz yüze eğitimin başlamasının ikinci haftasında da Giresun’da olmak istedik. Biz emin olunsun gün gün takip ediyoruz. Ne tür durumlar söz konusu, neler yaşıyoruz? Şunu açık söyleyeyim ki her şey güzel gidiyor. Tek tük problemler oluşmasına rağmen krize müdahale ekiplerimizle müdahale ediyoruz. Önümüzdeki süreçte Cumhurbaşkanımızın başkanlığında yapılacak toplantı sonrasında ortaya konulacak yol haritası olacak. Düşündüğümüzde bizim Milli Eğitim Bakanlığı olarak görevimiz okulları açmak, açık tutmak. Okulların açılmasıyla ilgili şartları izleyerek, duruma bakarak, salgının seyrini takip ederek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu anlamda okulların açılmasıyla ilgili daha ileri aşamalarda kararlar almayı umut ediyoruz çünkü okulların açılmamasıyla ilgili oluşan eğitim ve öğrenme kayıpları uzun vadede tahribatlara yol açabilir. Bugünde Dereli’de bir okuldayız. Her şeyin yolunda gittiğini görüyoruz. Önümüzdeki süreç tedbirler alarak, okulların açılması için gereken çalışmaları yapmak" dedi.

Salgının seyrine göre okul öncesi eğitim ve ilkokul 1. sınıflar için başlatılan yüz yüze eğitime alternatifli planlamalar dahilinde aşamalı olarak geçilecek. Net tarih salgının seyrine göre belirlenecek.

Yorumlar