Gündem |

İhlas Grubunun tehditlerine o iş adamından yanıt!

Alacaklısı olduğu İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Ören'in, borcunu ödememek için sahibi olduğu medya organları aracılığı ile tehdit içerikli yayınlara başladığı iddiası ile suç duyurusunda bulunan iş insanı Ahmet Taçyıldız yazılı bir açıklama yaptı. İşte Taçyıldız'ın İhlas Holding'in yayın organlarında hakkında başlattığı kampanyaya ilişkin açıklaması...

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

İş insanı Ahmet Taçyıldız açıklamasında İhlas Grubu'nun yayın organlarında 10 Mart tarihinde şahsının ve şirketlerinin saygınlığını hedef alan mesnetsiz yayınlar yapıldığını ileri sürdüğü bir açıklama yayınladı.

Taçyıldız açıklamasında, Mücahit Ören'in sahibi olduğu İhlas Grubu şirketlerinden 160 milyon TL'lik alacağı olduğunu bunun için 2014 yılında bir sözleşme yapıldığını ancak geçen 6 yıla rağmen yaklaşık 100 milyon lirayı aşkın borcun ödenmediğini, tehdit ve şantaj yoluyla alacağından vazgeçirilmek istendiğini söyledi. 

Ahmet Taçyıldız, bu yayınlara ilişkin tüm hukuki girişimlerin de yapıldığını ifade etti. 

İşte Taçyıldız'ın açıklamasının detayları:

"Kamuoyunun dikkatine,

Mücahid Ören’e ait İhlas Grubu bünyesindeki medya kuruluşlarında 10 Mart 2020 tarihinde hakkımda, şahsımın ve şirketlerimin saygınlığını hedef alan mesnetsiz yayınlar yapılmıştır. Yayınlanan haberlerin temelinde tamamen şirketim Prime İç ve Dış Ticaret A.Ş. ve İhlas Grubu şirketleri arasında bulunan ticari ilişki yatmaktadır. Şirketim ve İhlas Grubu şirketleri arasında bulunan ticari ilişki sırasında oluşan 160 milyon TL’lik alacağımıza yönelik olarak 2014 yılında, iki taraf arasında bir sözleşme imzalanmıştır. Söz konusu ticari sözleşme gereği ödemesi yapılmayan ve yaklaşık 100 milyon TL’yi aşan borçların, altı yıl geçmesine rağmen ödenmemesi ve tarafımızca tahsilinin talep edilmesi nedeniyle Mücahid Ören ödeme yapmamak için şahsımı tehdit ve şantaj yoluyla vazgeçirmeye çalışmıştır. Aksi halde aleyhime kendisine ait medya organlarında karalama kampanyası başlatacağını beyan etmiştir. İhlas Grubu şirketleri ve Mücahid Ören’in şahsi imzaları ile bu borç kabul edilmiştir. Tehditlerine boyun eğmememizin ardından Mücahid Ören’e ait medya kuruluşlarında gerçek dışı haberler yayınlanmıştır.

Diğer yandan, habere konu edilen bir gayrimenkul karşılığı şahsıma yönelik soruşturmanın kapatılması isnadı iftiradan ibarettir. Hakkımda herhangi bir soruşturma olmadığı gibi, olmayan bir soruşturmanın kapatılması için de şahsıma ait olmayan bir gayrimenkulün birilerine verilmesi asla söz konusu olmamıştır. İftira nitelikli habere konu edilen sözde soruşturmalara hiçbir zaman muhatap olmadığımı vurgulamak isterim. Bu doğrultuda, hakkımda yapılan karalama niyetli haberler nedeni ile gerekli tüm hukuki başvurular yapılmıştır.

Özetle, bu haberlerin niçin yapıldığı aşikardır. Mücahid Ören borçlarını ödememek için karalama, şantaj ve tehdit yollarını seçmiştir. Gerçeği yansıtmayan haberlerle ilgili gerekli hukuk yollarına başvurulmuştur.

Kamuoyunun bilgisine sunarım.

Saygılarımla,

AHMET TAÇYILDIZ"