İETT otobüsüne çarpan vatmanın ifadesi ortaya çıktı: Açlıktan gözüm kararmış veya bayılmış olabilirim

Eyüpsultan Alibeyköy'de İETT otobüsüne çarpan vatman Semi Özcan'ın savcılık ifadesi ortaya çıktı. Hakkında tutuklama talep edilen Özcan'ın "Olay sabahında hiçbir şey yememiştim. Açlıktan gözüm kararmış veya bayılmış olabilirim.'' dediği öğrenildi.

Kaza, dün saat 09.00 sıralarında Alibeyköy'de Namık Kemal Caddesi'nde meydana geldi. Taksim- Cebeci seferi yapan 36T hatlı otobüs, Taksim'den Cebeci'ye gidiyordu.

Normal güzergahında ilerleyen otobüs, Namık Kemal Caddesi'nde rayların üstünden geçtiği sırada Alibeyköy Metro İstasyonu istikametinden gelen tramvay ile çarpıştı.

İETT otobüsüne çarpan vatmanın ifadesi ortaya çıktı: Açlıktan gözüm kararmış veya bayılmış olabilirim

Çarpmanın etkisiyle sürüklenen otobüs park halindeki 2 otomobile ve bir güvenlik kulübesine çarptıktan sonra durabildi. Kazada 33 kişi yaralanmıştı.

 Kazayla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı. İncelemelerde, otobüs şoförünün alkol ve uyuşturucu testinin temiz çıktığı belirtildi.

İETT otobüsüne çarpan vatmanın ifadesi ortaya çıktı: Açlıktan gözüm kararmış veya bayılmış olabilirim - Resim : 2

TUTUKLANMA TALEBİYLE HAKİMLİĞE SEVK EDİLDİ

Hastanede tedavisi tamamlanan vatman Semi Özcan, Alibeyköy İlçe Polis Merkezi'ndeki işlemlerinin ardından bu sabah adliyeye getirildi. Vatmanın savcılıktaki ifade işlemlerinin ardından Özcan, "bilinçli taksiler birden fazla kişinin yaralanmasına sebep olmak" suçundan tutuklanma talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

İETT otobüsüne çarpan vatmanın ifadesi ortaya çıktı: Açlıktan gözüm kararmış veya bayılmış olabilirim - Resim : 3

"AÇLIKTAN GÖZÜM KARARMIŞ VEYA BAYILMIŞ OLABİLİRİM"

Semi Özcan'ın savcılıktaki ifadesi ortaya çıktı. Semi Özcan, ifadesinde yaklaşık 7 yıldır vatman olduğunu ifade ederek, "İki yıldır T5 Eminönü Alibeyköy tramvay hattında çalışmaktayım. Dün saat 05.30'da sıralarında iş başı yapmak için çalıştığım kuruma gittim. Saat 06.30'da ise tramvaya binerek Cibali durağına gidip tekrar Alibeyköy Otogar durağına geldim. Saat 09.00 tekrar Alibeyköy'den Cibali durağına kalkış yaptım. O ana kadar tramvay kabini içerisinde mekanik arızaya işaret edecek herhangi bir olumsuz durum hissetmedim. Hatta yanımda soy adını bilmediğim temizlik şefimizde vardı. Alibeyköy durağından yolcuları aldıktan sonra tekrar hareketlendim. O esnada kabin içerisinde yalnızdım. En son yolu takip ettiğimi biliyorum. Ancak hareketlendikten sonraki süreci hatırlamıyorum. 4 ay kadar önce kalp çarpıntısı şikayetiyle hastaneye gitmiştim. Bunun dışında herhangi bir kronik rahatsızlığım bulunmamaktadır. Olay sabahında hiçbir şey yememiştim. Açlıktan gözüm kararmış veya bayılmış olabilirim. Kaç dakika baygın kaldığımı hatırlamıyorum. Çünkü kendime geldiğimde kullandığım tramvay İETT otobüsüne çarptığını ve olay yerine ambulansların geldiğini gördüm. Ardından sağlık ekipleri beni hastaneye götürdü. Hastanenin ardından karakola giderek ifademi verdim" dedi.

40 KM/S HIZLA GEÇMİŞ!

İETT otobüsüne çarpan vatmanın 15 km/s hızla geçmesi gereken yerden 40 km/s hız ile geçtiği iddia edildi.

İETT otobüsüne çarpan vatmanın ifadesi ortaya çıktı: Açlıktan gözüm kararmış veya bayılmış olabilirim - Resim : 4

"BAYILDIĞIM İÇİN TRAMVAY IŞIKLARININ YEŞİL Mİ KIRMIZI MI YANDIĞINI HATIRLAMIYORUM"

Özcan ifadesinin devamında, "Başıma ilk defa böyle bir kaza geldi. Daha önce hiç kazam yoktur. Yaşanılanlardan dolayı çok üzgünüm. Her şey iradem ve kontrolüm dışında meydana gelmiştir. Bayıldığım için tramvay ışıklarının yeşil mi kırmızı mı yandığını hatırlamıyorum. Normalde tramvay kabininde ivme kolunu manuel kullanırım.

İETT otobüsüne çarpan vatmanın ifadesi ortaya çıktı: Açlıktan gözüm kararmış veya bayılmış olabilirim - Resim : 5

Bu güzergahta veya başka güzergahlarda daha önce başıma birçok kez sinyalizasyon arızaları gelmiştir. Ancak olay tarihinde yaşanan kazada, sistemin aynı şekilde hata verip vermediğini bilmiyorum. Araştırılmasını talep ediyorum" ifadelerini kullandı.

 

İETT otobüsüne çarpan vatmanın ifadesi ortaya çıktı: Açlıktan gözüm kararmış veya bayılmış olabilirim ile ilgili etiketler Trafik kazası Eyüpsultan