Gündem

İçişleri Bakanlığı'ndan 'bayram harçlığı' açıklaması

İçişleri Bakanlığı, sosyal medya hesabı üzerinden vatandaşları 'bayram harçlığı' vaadiyle dolandıranlara yönelik açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamada, ''Resmi açıklamalar dışında sosyal mecralarda dolaşan kaynağı belli olmayan haberlere itibar etmeyiniz.'' ifadeleri yer aldı.

İçişleri Bakanlığı, sosyal medya üzerinden 'Emekli ve 1000 TL yardım alan vatandaşlar hariç geri kalan vatandaşlara, sigortalı veya sigortasız olduğuna bakılmaksızın 400 TL, çocuklar için 100 TL bayram harçlığı verilecek' şeklindeki paylaşımlara itibar edilmemesi gerektiğini vurguladı. 

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan açıklamada, ''Lütfen, resmi açıklamalar dışında sosyal mecralarda dolaşan kaynağı belli olmayan haberlere itibar etmeyiniz.'' ifadeleri yer aldı.

NE OLMUŞTU?

Ekşi Sözlük ve sosyal medyanın diğer platformlarında yayınlanan bir haberle, acikkapi.gov.tr isimli bir internet sitesi 'Emekli ve 1000 TL yardım alan vatandaşlar hariç geri kalan vatandaşlara, sigortalı veya sigortasız olduğuna bakılmaksızın 400 TL, çocuklar için 100 TL bayram harçlığı verilecek' yalanı ortaya atılmıştı.