Gündem

Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na: Arkadaşlık Saygı'ya 'özür dile' demekti diyemedi...

CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Trabzon böyle bir yükseliş görmedi" başlıklı yazısının ardından başlayan tartışmalarla ilgili "İçişleri Bakanı'nın özür dilemesi lazım" sözlerine Bakan Soylu'dan yanıt gecikmedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun gazeteci Saygı Öztürk'ün "Trabzon böyle bir yükseliş görmedi" yazısının ardından başlayan tartışmalarla ilgili yeni açıklama yaptı. Soylu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısında "Saygı Öztürk yazdıysa doğrudur. İçişleri Bakanı'nın, Öztürk'ten özür dilemesi lazım." çağrısına yanıt verdi.

"BİR ANNEYE, KADINA İFTİRAYA KARŞI HEP BÖYLE OLACAĞIZ ÖZÜR DİLERİM"

Bakan Soylu, kendisi hakkında Saygı Öztürk'ten özür dilemeli diyen Kılıçdaroğlu'na yönelik yaptığı paylaşımda "Sayın Kılıçdaroğlu, Özür diliyorum. Taşlıtarla Nazlı Sokak'ta büyüdük biz... Kadın, namus, insan, kavramını; ailemiz, öğretmenimiz, camideki hocamız ve sokağımız öğretti bize... Paraya, yarenliğe, makama, terk etme dediler Terk etmeyeceğiz... Sizin gibi ve sessiz kalanlar gibi de olmayacağız... Arkadaşlık, Saygı'ya "ayıp etmişsin özür dile" demekti. Diyemedin... Bir anneye, kadına iftiraya karşı hep böyle olacağız Özür dilerim..." ifadelerini kullandı.

 

 

Yorumlar
Günün Videosu
SuperHaber programcısı ve güvenlik uzmanı Mete Yarar, MİT'in Irak'ın Süleymaniye kentinde gerçekleştirdiği ve kırmızı kategoride aranan Ulaş Doğan adlı teröristin öldürüldüğü operasyonla ilgili önemli ayrıntılar paylaştı. Yarar, Süleymaniye'deki operasyonun diğerlerinden farklı olduğunun altını çizdi.