Yaşam

İçerde Kudret Sönmez Tek'i Şener Şen değil Uğur Yücel oynuyor

İçerde dizisinde heyecanla beklenen Kudret Sönmez Tek rolünü kimin oynayacağı netlik kazandı. İçerde dizisinin gizemli karakteri Kudret Sönmez Tek için ünlü oyuncu Şener Şen'in ismi gündeme gelmişti ancak Kudret Sönmez Tek rolünü Uğur Yücel'in oynayacağı kesinleşti.

İçerde dizisinde Kudret Sönmez Tek rolünü kimin oynayacağı kesinleşti. Şener Şen'in adının geçtiği rolü usta oyuncu Uğur Yücel'in oynayacağı öğrenildi. Show TV'nin fenomen dizisi İçerde'nin gizemli karakter Kudret Sönmez Tek'i kimin oynayacağı uzun süredir konuşuluyordu. Pek çok ünlü ismin anıldığı rol için ilk önce usta oyuncu Şener Şen'in adı geçmişti. Ancak Kudret Sönmez Tek'i Uğur Yücel'in canlandıracağı kesinleşti.

ierde_uur_ycel

Ay Yapım'ın yapımcılığını yaptığı, Uluç Bayraktar'ın yönettiği ve başrollerinde Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli, Çetin Tekindor, Bensu Soral, Damla Colbay, Mustafa Uğurlu ve Rıza Kocaoğlu gibi isimlerin yer aldığı İçerde dizisinde, Kudret Sönmez Tek rolünü Uğur Yücel'in oynaması bekleniyor. Usta oyuncu Uğur Yücel son olarak Fox ekranlarında yayınlanan ancak ekran ömrü kısa süren Familya dizisinde başrol oynamıştı.

İçerde'nin 24. bölüm fragmanı da yayınlandı. en çok sorulan soru ise 'Kudret Sönmez Tek kim?' oldu. İlerleyen bölümlerde diziye katılacak olan bu karakteri kimin canlandıracağı ise diğer bir merak konusu oldu. Dizide Handan'ın (Tuba Ünsal) patronun Kudret Sönmez Tek olduğunu söylemesi heyecan yarattı. Celal'in düşmanı olan karakteri kimin canlandıracağı sosyal medyada büyük merak konusu oldu. Kudret Sönmez Tek'i canlandıracak olan oyuncu önümüzdeki bölümlerde ortaya çıkacak.

Uğur Yücel kimdir?

1957 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Belediye Konservatuvarı Tiyatro bölümünü bitirdi ve 1977 yılında tek kişilik bir gösteri oyunculuk kariyerine başladı. 1975-1984 yılları arasında Kenter Tiyatrosu, Tef Kabare Tiyatrosu, Dormen Tiyatrosu ve Şan Müzikholü’nde çeşitli oyunlarda oynadı. Selamsız Bandosu ve Muhsin Bey (1987) adlı filmlerdeki rolleri ile büyük çapta beğeni topladı.

Bunların dışında, Sezen Aksu ve Müjde Ar ile ayrı ayrı sahne şovları yaptı.

Televizyonda, Aziz Ahmet, Karanlıkta Koşanlar, Alacakaranlık ve Hırsız Polis gibi dizilerde oynadı; bunlardan Karanlıkta Koşanlar'ın tamamını ve Alacakaranlık'ın bazı bölümlerini (Alican Yücel takma adıyla) yönetti. Karanlıkta Koşanlar dizisinin senaryosunu, Ahmet Ümit'in polisiye öyküsünden uyarlayarak yazdı; Alacakaranlık'ın yazımına da katkıda bulundu.

Arabesk'le, ‘Sinema Yazarları Derneği En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’, Muhsin Bey'le Antalya Film Festivali’nde ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’ ödüllerini aldı. İlk sekiz bölümünü çektiği İkinci Bahar adlı Tv dizisiyle İletişim Fakültesi En İyi Tv Yönetmeni Ödülünü aldı. Gemide ve Laleli’de Bir Azize filmlerinin müziklerini yaptı. Yönettiği ilk film olan Yazı Tura ile Antalya Film Festivali En İyi Film, En İyi Senaryo, En İyi Yönetmen ödülleri dahil 11 ödül aldı. 2007 yılında sona eren Hırsız Polis isimli dizide rol aldı ve başrollerini Türkan Şoray ile birlikte paylaştığı Hayatımın Kadınısın adlı filmi çekti. 2008 yılında Türkiye'de bir ilk olan Kolay Gelsin adlı doğaçlama sit-com denemesinin yönetmeni oldu, ama proje uzun ömürlü olmadı. 2008 - 2010 yılları arasında yayınlanmış olan Canım Ailem adlı TV dizisinde başrol oynamıştır. Kendi yönettiği Ejder Kapanı adlı sinema filminde Kenan İmirzalıoğlu, Nejat İşler, Berrak Tüzünataç ve Ceyda Düvenci ile birlikte başrolü paylaşmıştır. Oyuncu 2013 yılında beri Aramızda Kalsın adlı dizide Bahattin karakterini canlandırdı.