Popüler Haberler |

İbrahim Özdabak kimdir? Kaç yaşında? Ne iş yapıyor? Ne karikatür çizdi?

İbrahim Özdabak kimdir? 'Nurcular'ın yayın organı Yeni Asya gazetesi bugün çok ahlaksızca imalar içeren bir karikatür yayınladı. İbrahim Özdabak imzalı karikatürde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iki asker tarafından götürülürken resmedildi. Tepki gören karikatürde imzası olan İbrahim Özdabak'ın kim olduğu araştırılmaya başlandı. İşte İbrahim Özdabak kimdir? Kaç yaşında? Ne iş yapıyor? Ne karikatür çizdi? Merak edilen detaylar haberimizde...

İbrahim Özdabak kimdir? İbrahim Özdabak imzalı karikatürde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iki asker tarafından götürülürken resmedildi. Tepki gören karikatürde imzası olan İbrahim Özdabak'ın kim olduğu araştırılmaya başlandı. 'Nurcular'ın yayın organı Yeni Asya gazetesi bugün çok ahlaksızca imalar içeren bir karikatür yayınladı. İşte İbrahim Özdabak kimdir? Kaç yaşında? Ne iş yapıyor? Ne karikatür çizdi? Merak edilen detaylar haberimizde...

Uzun süredir FETÖ terör örgütünü destekler mahiyetteki yayınları ile örtülü şekilde örgüt lehine propaganda faaliyetleri yürüten Yeni Asya grubundan çok alçakça bir hamle geldi.

Bir süre önce Yeni Asya'nın Genel Yayın Yönetmeni Kazım Güleçyüz "Terör örgütü propagandası" iddiasıyla açılan davada 1 yıl 8 ay, Sorumlu Yazı İşleri Müdürü İbrahim Özdabak ise 1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezası almıştı.

Aynı zamanda gazetede karikatürler de çizen İbrahim Özdabak bu kez, dün 27 Mayıs 1960 darbesinin yıl dönümünde, Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nın açılışını yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı bir karikatür çizerek hedef aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı iki askerin arasında gözaltına alınıp götürürken resmeden İbrahim Özdabak'ın bu sözde "karikatürüne" çok sert tepkiler geldi.

 

"NAMUSSUZLUK"

Yeni Asya'nın bu çirkin çizimine AK Parti eski milletvekili Şamil Tayyar "Fikri namussuzluk. Haysiyet cellatlılığı. Darbe çığırtkanlığı." notu düşerek tepkisini gösterirken, Şevki Karabekiroğlu ise "Kahpeliğinen net resmi budur." yorumu yaptı.

Gazeteci Erdal Şimşek ise "NURCULAR KUDURDU! Nurcu Yeni Asya Gazetesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı askeri darbe ile açıkça tehdit etti. Gazetenin karikatüristi, Erdoğan'ı 2 asker arasında "götürülürken" gösteriyor." diyerek İçişleri Bakanlığı ve Emniyet'i göreve çağırdı.

İbrahim Özdabak kimdir?

İbrahim Özdabak1957 yılında Şebinkarahisar’da doğdu. İlkokulu İstiklal İlkokulu’nda, ortaokul ve liseyi Şebinkarahisar Lisesi’nde okudu.