Gündem

İbrahim Karagül, Marmaris mesajı attı, linç yedi, meydan okudu

Türkiye günlerdir çok sayıda orman yangını ile mücadele ederken, sosyal medyanın da gündemini yangınlar oluşturuyor. Son olarak Yeni Şafak yazarı İbrahim Karagül'ün Marmaris yangınıyla ilgili mesajı ortalığı karıştırdı. Lince uğrayan Karagül meydan okudu.

Türkiye günlerdir çok sayıda orman yangını ile mücadele ederken, sosyal medyanın da gündemini yangınlar oluşturuyor.

Yangınların çıkış nedeniyle ilgili günlerdir pek çok iddia ortaya atılıyor. Bu iddialar zaman zaman tartışmalara sebep oluyor. Twitter'daki son olaylardan biri Yeni Şafak yazarı İbrahim Karagül'ün attığı mesajla vuku buldu.

Karagül, PKK'nın orman yangınlarını çıkardığını ve CHP'nin de terör örgütü ile birlikte hareket ettiğini öne sürdü ve sosyal medyadan şu paylaşımı yaptı: "CHP; orman yangınlarında PKK ile birlikte hareket etti. PKK ormanları yaktı, onlar işi başka yerlere çekip hedef şaşırttı. Çok kirli bir ittifak bu. Kılıçdaroğlu bir milli güvenlik meselesidir. Marmaris'i böyle yaktılar!"

Mesajı yayınlamasının ardından sosyal medyada tam anlamıyla linç edilen İbrahim Karagül mesajını sildi. Daha sonra yeni bir paylaşım yapan Karagül, bu kez kendini eleştirenlere meydan okudu ve, "Topunuz gelin. Kaybedecek bir şeyim yok. Vatan ekseninde mücadeleye devam. Bedeli ne olursa olsun!" ifadelerine yer verdi. Yeni Şafak yazarının bu mesajı da sert eleştirilen hedefi oldu. Karagül, Twitter'da linç yemeye devam ediyor.