Gündem

İBB'den Oda TV'ye destek!

İBB Sözcüsü Murat Ongun sosyal medya hesabından, Oda TV'ye getirilen erişim engeline tepki gösteren bir mesaj paylaştı. İBB'nin basın özgürlüğünün güçlü bir paydaşı olduğunu vurgulanan mesajda Ongun, "Oda TV'ye uygulanan erişim engeli demokrasimiz açısından kabul edilemez boyuta varmıştır. Bu hatadan bir an önce dönülmesi kamuoyunun beklentisidir" dedi.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

MİT görevlisinin ifşası suçlaması ile haber müdürü ve muhabiri tutuklanan Oda TV'ye gece saatlerinde soruşturma kapsamında BTK tarafından erişim engeli getirildi. Karar sonrası Türkiye'den erişilemeyen siteye İBB'den destek geldi. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, sosyal medya hesabından erişim engeline ilişkin şu paylaşımı yaptı:

"İBB basın özgürlüğünün güçlü bir paydaşıdır. Önce Barış Terkoğlu ve muhabir Hülya Kılınç’ın tutuklanması ardından @odatv ’ye uygulanan erişim engeli demokrasimiz açısından kabul edilemez boyuta varmıştır. Bu hatadan bir an önce dönülmesi tüm kamuoyunun beklentisidir."

 

Günün Videosu
TVNET'te yayınlanan İç Hatlar programında görünmez bir kaza yaşandı. Canlı yayında Moderatör Duygu Öztürk'ün önünde bulunan cam masa, bir anda kırılarak üzerinde bulunan içeceklerle birlikte yere düştü. Görünmez kazanın ardından Öztürk'ün ve stüdyoda bulunan konukların soğukkanlılığı dikkatlerden kaçmadı.