İBB iştirakı Kiptaş'ın kura çekiminde skandal! Çektiği topu torbaya geri attı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki KİPTAŞ'ın "Tuzla Aydınlık Evler" projesinde bugün kura çekimi gerçekleştirildi. Çekiliş sırasında hosteslerden birisinin çektiği topu torbaya geri attığı anın görüntüsü sosyal medyada tepkilere neden oldu. İstenilen numaranın çıkması için kasıtlı olarak yapıldığı iddiaları ortaya atılan olay sonrası açıklama yapan Bakırköy 23. Noteri Başkatibi Nurettin Aytekin, "Orada göründüğü gibi arkadaş bilerek isteyerek o topu keseye atmamıştır" dedi.

İstanbul'da bu sabah Zeytinburnu'ndaki KİPTAŞ Genel Müdürlük binasında noter huzurunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun da katıldığı çekilişle 321 konut ve 22 bağımsız birimin sahipleri belirlendi.

Çekilişin ilk ayağı olan engellilere ayrılan dairelerle ilgili kuranın sonrasında İBB Başkanı İmamoğlu ve protokol üyeleri salondan ayrıldı. Konutların çekilişine daha sonra devam edildi.

İBB iştirakı Kiptaş'ın kura çekiminde skandal! Çektiği topu torbaya geri attı


TOPA BAKIP TORBAYA GERİ ATTI

Devam eden çekiliş sırasında, görevli 5 hostesten üçüncü sırada bulunanın ilk önce bir top çektiği daha sonra topa bakarak elindeki torbaya atıp yeniden farklı bir top çektiği görüldü.

Bunu fark eden Bakırköy 23. Noteri Başkatibi Nurettin Aytekin, çekiliş sonrası 3. sırada bulunan hostesin elinden torbayı alarak sıradan çıkardığı ve yerine başka bir hostesi çağırdı kameralara yansıdı. Aytekin daha sonra iki hostesi daha sıradan çıkararak yerine yenilerini çağırdı.

İBB iştirakı Kiptaş'ın kura çekiminde skandal! Çektiği topu torbaya geri attı - Resim : 2


NOTER AÇIKLAMA YAPTI, KİPTAŞ YAYINLADI

Olay, sosyal medyada tartışmalara yol açınca Bakırköy 23. Noteri Başkatibi Nurettin Aytekin kura çekiminin yapıldığı yerde bir açıklama yaptı. Aytekin'in açıklaması KİPTAŞ'ın Ttwitter hesabından da yayınlandı. KİPTAŞ twitter hesabında, “KİPTAŞ Tuzla Aydınlık Evler Hak Sahibi Belirleme Kura Çekilişi sırasında gerçekleşen münferit olayla ilgili Bakırköy 23. Noter Başkatibi Nurettin Aytekin tarafından yapılan açıklamayı kamuoyunun bilgisine sunarız mesajıyla Aytek'in açıklamasını video olarak yayınladı.

Aytekin açıklamasında, “3+1 dairelerin 121. yedek talihlisini belirlerken topları çeken arkadaşlara senkronize olarak topları çekmeleri uyarısında bulunduğum sırada 3. Sıradaki bayan arkadaş gayrı ihtiyari olarak çektiği toplu keseye atmıştır. Arkadaşa bu uyarı tarafımdan yapılmıştır. 121. yedek talihli 31 bin 222 olarak belirlenmiştir. Orada göründüğü gibi arkadaş bilerek isteyerek o topu keseye atmamıştır" dedi.


DHA

İBB iştirakı Kiptaş'ın kura çekiminde skandal! Çektiği topu torbaya geri attı ile ilgili etiketler kiptaş İBB kura çekimi konut kurası

Sitene Ekle