Popüler Haberler |

Hurma ücretleri! Hurma fiyatları 2020 Medine,Kudüs hurma fiyatları kaç lira?

Hurma ücretleri! Hurma fiyatları 2020 Ramazan denilince hurma gelir aklımıza çoğu zaman. Sahur ve iftar sofralarının vazgeçilmez lezzeti hurmanın fiyatları vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Sofraya bereket getirdiğine inanılan hurma, ramazan 2020'de ne kadar olacak çok konuşuldu. Peki Hurma fiyatları ne kadar? 2020 Ramazan'ında hurma ne kadar? Detaylar haberimzizde...

Hurma ücretleri! Bu akşam kalkılacak sahur ile Ramazan başlamış olacak. Hurma ise sahur ve iftar sofralarını her yıl olduğu süsleyecek. Ramazan sofrasının hurması olmazsa olmaz. Peki hurma fiyatları ne kadar? Kudüs Hurması, Medine hurması ve yaş hurma fiyatları ne oldu? İşte yanıtı...


HURMA FİYATLARI NE KADAR? 

2020 hurma fiyatlarında belirgin bir artış olmadığı gözlendi. Satıcılar geçen yıla oranla hurmaya ilginin azaldığını söylerken fiyatların ise aynı kaldığına dikkat çekti. Hurma fiyatları 18 liradan başlayıp 150 liraya kadar çıkıyor.

KUDÜS HURMASI NE KAÇ LİRA?

Geçen yıl 60-80 lira olan hurmalar bu sene de aynı fiyattan satılıyor.

MEDİNE HURMASI NE KADAR, KAÇ LİRA?2020

Kilosu 60 lira olan Medine mebrum hurması ise insanların en çok tercih ettiği hurmalardan biri. Bunun biraz daha büyükleri, kilosu 80 liradan satılıyor.

ACVE HURMASI KAÇ LİRA?

Acve hurmasının kilosu ise 150 liradan vatandaşın beğenisine sunuluyor.

HURMANIN FAYDALARI

Tam bir şifa kaynağı olan hurmayı sadece Ramazan'da değil her zaman yiyebilirsiniz. Tatlı krizlerinizin önüne doğal bir şekilde geçen hurmanın faydalarını paylaştık.

-Sindirimi kolaylaştır
-Cildi gençleştirir
-Kilo kontrolü sağlar
-Kas kramplarını giderir
-Kalp sağlığını korur
-Strese iyi gelir
-Enerji deposudur
-Kansızlığı önler
-Bağışıklığı destekler
-Kemikleri güçlendirir