Koronavirüs

Hurdacıya kesilen korona cezası tepki çekti!

Elazığ'da polis, hurda ve geri dönüşüm malzemesi toplayan vatandaşa, 3 bin 150 TL’si "Koronavirüs" tedbirlerini ihlal ettiği gerekçesiyle, toplam 5 bin 606 TL ceza kesti. Şahsın motoru da çekiciyle çekildi. Bu ceza sosyal medyada tepki çekti. Tepki gösterenler arasında oyuncu Hazal Kaya da vardı. Kaya, "Şakadır bu?Hiç komik değil ama şakadır kesin..." dedi.

Elazığ'da koronavirüs önlemleri çerçevesinde denetim yapan polis, Güney Çevre Yolu’nda sepetli motorla topladığı hurda ve geri dönüşüm malzemelerini götüren A.K’yi fark edip durdurdu.

Bölge Trafik Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekip, şahsa yetersiz ehliyet ve amacı dışında araç kullanmaktan 2 bin 456 TL, 1593 sayılı Hıfzıssıhha Kanunu 5’inci maddesi gereği korona virüs tedbirlerine aykırılıktan tutanak tutarak 3 bin 150 TL daha para cezası kesti.

Toplamda 5 bin 606 TL para cezası kesilen şahsın motoru da çekiciyle yediemin otoparkına çekildi.

Çöplerden hurda toplayarak geçimini sağlayan şahsa 5 bin liranın üzerinde ceza kesilmesi sosyal medyada tepki çekti. 

Tepki gösterenlerden biri de oyuncu Hazal Kaya idi. Kaya tepkisini, "Şakadır bu?Hiç komik değil ama şakadır kesin..." sözleri ile gösterdi... 

Günün Videosu
Karaman’da koranavirüse yakalandıktan sonra aşı yaptırmadığı için hastalığı ağır geçiren Süleyman Can, hastane odasında çektirdiği görüntülü mesajla ’aşı’ olun çağrısında bulunduktan sonra hayatını kaybetti. Can, "Gerçekten çok zor bir hastalıkmış bu. Kimseye de inanmayın ve aldanmayın." ifadelerini kullanmıştı.