Spor |

Hull City'nin transfer yasağı kalktı... İlk hedef Fenerbahçe'den Allahyar

Acun Ilıcalı'nın patronajına geçtikten sonra Premier League adayı iki takımı üst üste deviren ancak teknik direktörle yollarını ayıran Championship ekibi Hull City'ye transfer müjdesi... İngiliz ekibinin transfer yasağı kaldırıldı. Yeni patron Acun Ilıcalı, prensipte anlaştığı isimleri tek tek açıklamaya hazırlanıyor. İlk sırada Fenerbahçe'den Allahyar var...

Medya patronu Acun Ilıcalı'nın satın aldığı Championship takımlarından Hull City'de transfer kısıtlamalarının kaldırıldığı açıklandı.

İngiliz ekibinin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "İngiltere Futbol Ligi (EFL) tarafından izlenen krediyi geri ödediğimizi ve artık transfer kısıtlamaları altında çalışmadığımızı onaylayabiliriz." denildi.

Açıklamada, kredinin, Kovid-19 nedeniyle kapalı kapılar ardında bir sezondan uzun süre oynadıktan sonra kulübü desteklemek için alındığı hatırlatıldı.

Bu süreçte kredi koşullarının bir parçası olarak maaşlar, transfer ücretleri ve izin verilen oyuncular açısından kulübün kısıtlama altında olduğunu, bu kredinin geri ödenmesi sonrasında ise, transfer kısıtlamalarının bugün kaldırıldığı ifade edildi.

Hull City, 24 takımın mücadele ettiği İngiltere Championship Ligi’nde 29 puanla 19. sırada yer alıyor.