Honda, dünya genelinde 1.4 milyon aracını geri çağırdı!

Honda, yakıt pompası hatası nedeniyle 1,4 milyon aracı geri çağırdı. Araç sahipleri geri çağrılıp çağrılmadıklarını VIN numrası ile öğrenecek.

Şirketten yapılan açıklamaya göre söz konusu hata şu ana kadar bir kaza yada yaralanmaya neden olmadı. Geri çağrılan tüm araçlarda düşük basınç üreten hatalı bir yakıt pompası bulunuyor.

Eğer sizin de otomobiliniz Honda’ysa, aracın fabrika çıkışlı olarak bu hatayla gelip gelmediğini anlamanın birkaç farklı yolu var. Öncelikle, bu geri çağırma 2018 ve 2019 model Honda Accord, Acura NSX, Civic Hatchback, Civic Type R ve Civic Type HR-V modellerini içeriyor.

Bu araçlar dışında bazı 2019 model Honda Acura RDX / RLX / RLX Sports Hybrid, Fit ve 2019 - 2020 model Honda Insight modellerinin de geri çağrıldığı biliniyor.

Eğer bu model araçlardan birine sahipseniz, Honda’nın geri çağırma arama sitesine ulaşabilirsiniz. Buradan, aracınızla birlikte gelen Araç Kimlik Numarası (VIN) ile arama yapabilirsiniz.

Bunun dışında Honda'nın geri çağırma ile ilgili ayrıntıları içeren bir eposta göndermesini bekleyebilirsiniz. Bunların Temmuz ayında gönderilmeye başlaması bekleniyor.

 

Honda, dünya genelinde 1.4 milyon aracını geri çağırdı! ile ilgili etiketler Honda Fabrika arıza