Yaşam

Hırsızlardan görülmemiş yöntem: Delil bırakmamak için kola döktüler

İstanbul Bağcılar’da geçtiğimiz hafta iki iş yerine duvar kırarak giren hırsızlar 232 bin liralık ziynet eşyası ve para çaldı. Hırsızlardan birinin sigara çaldığı dolaba arkada delil bırakmamak için kola döktüğü ortaya çıktı.

Bağcılar’da iş yerine giren hırsızlar 232 bin liralık ziynet eşyası ve para çaldı.

Hırsızlar, duvarını delerek girdikleri tekel bayisinden 60 bin lira değerinde sigara alarak kayıplara karıştılar. İşyerinin güvenlik kameralarını inceleyen polisler çok ilginç bir ayrıntı fark etti. Hırsızlardan biri sigaraları aldığı dolaba arkada delil bırakmamak için kola döküyordu.

Polis ekipleri kamera görüntülerinden yola çıkarak hırsızların kimliğini belirledi. Düzenlenen operasyonda, 6 işyerinden hırsızlık, dolandırıcılık, tehdit ve hakaret suçlarından kaydı olan Abdurrahman E. (47) ile 5 işyerinden hırsızlık, başkasına ait kimlik kullanmak, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, konut dokunulmazlığının ihlali ve mala zarar vermeden kaydı olan Medeni Ç. (47) ve işyerinden hırsızlık, yalan beyanda bulunmaktan kaydı olan Muhsin Ö. (37) gözaltına alındı. Adliyeye çıkarılan Abdurrahman E. ve Medeni Ç. tutuklanırken, Muhsin Ö. adli kontrol kararıyla serbest kaldı.

‘DNA’YA ETKİSİ YOK’

Hırsızın arkasında delil bırakmamak için olay yerine kola dökmesi ile ilgili görüşüne başvurduğumuz Prof. Dr. Sevil Atasoy, “Kola dökmenin DNA’ya etkisi yoktur. Ancak parmak izine etkisi vardır” dedi.

Günün Videosu
Artvin’in Arhavi ilçesinde geçtiğimiz hafta Perşembe günü selin ilk anlarında bir şahsın göle dönmüş caddede yaşadığı yaşam mücadelesi selin boyutunu bir kere daha gözler önüne serdi. O anlar çevre binadaki vatandaşlar tarafından saniye saniye cep telefonu kamerası ile kaydedildi.