Koronavirüs |

Hindu rahip müridinin başını kesti!

Hindistan'ın Cuttack kentinde korkunç bir olay yaşandı. Tanrıça Brahmani Tapınağı'nda görevli 72 yaşındaki Sansari Ojha adlı rahip 'Tanrı Kovid-19 salgınını bitirsin" diye bir müridinin başını balta ile kesti. Rahip Ojha'nın vahşi olay sırasında uyuşturucu etkisinde olduğu ileri sürüldü.

Cuttack kentindeki Tanrıça Brahmani Tapınağı'nda görevli 72 yaşındaki Sansari Ojha adlı Hindu rahip geçtiğimiz çarşamba gecesi korkunç bir olaya imza attı.

Ojha gece 01.00 sıralarında tapınak içerisinde dua eden Saroj Kumar Pradhan adlı 52 yaşındaki müridi balta ile başını keserek öldürdü. 

Görgü tanıkları, kurbanın tapınakta tanrıçanın önünde ibadet ettiği sırada Ojha'nın arkadan gelerek boynunu kestiğini anlattılar.

Korkunç olay sonrasında Rahip Ojha polise giderek teslim oldu.

Polis, Budist rahibin ifadesinde rüyasında gördüğü tanrının kendisine koronavirüs salgınını sona erdirmesi için bir kişinin kurban edilmesi gerektiğini söylediğini ve bunu gerçekleştirmesi için emrettiğini' iddia ettiğini aktardı. 

Ancak polis yetkilileri, Hindu rahibin, başını kestiği şahısla bir ay önce köydeki bir arazi meselesinden ötürü kavgalı olduğu bilgisini paylaştı.

Polis ayrıca Hindu din adamının cinayeti işlediği sırada sarhoş olduğu ve marihuana içtiğinin de tespit edildiğini açıkladı.

Günün Videosu
Karaman’da koranavirüse yakalandıktan sonra aşı yaptırmadığı için hastalığı ağır geçiren Süleyman Can, hastane odasında çektirdiği görüntülü mesajla ’aşı’ olun çağrısında bulunduktan sonra hayatını kaybetti. Can, "Gerçekten çok zor bir hastalıkmış bu. Kimseye de inanmayın ve aldanmayın." ifadelerini kullanmıştı.