Dünya

Hindistan'da hastanede facia!

Koronavirüs salgınından en fazla etkilenen ülkelerden Hindistan'ın Gujarat eyaletinde koronavirüs hastalarının tedavi gördüğü bir hastanede çıkan yangın sonucu 18 kişi hayatını kaybetti.

Koronavirüs salgınının kontrolden çıktığı ve günlük vaka sayısının 400 bini geçtiği Hindistan'da bir kez daha yangın faciası yaşandı. Gujarat eyaletine bağlı Bharuch bölgesinde koronavirüs hastalarının tedavi edildiği Patel Welfare Hastanesi'nde yangın çıktığı bildirildi.


18 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildiği belirtildi. Polis memuru BM Parmar yaptığı açıklamada, hastanenin koronavirüs tedavi merkezinde çıkan yangın sonucu 18 hastanın hayatını kaybettiğini duyurdu.


31 HASTAYI İTFAİYE KURTARDI

BM Parmar, 31 hastanın itfaiye ekibi tarafından kurtarıldığını ve farklı hastanelere sevk edildiğini aktardı. Yangının zemin katta çıktığını ifade eden polis, alevlerin 1 saat içinde söndürüldüğünü kaydetti.

Yangının çıkış nedeni henüz bilinmezken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Öte yandan, geçtiğimiz 28 Nisan'da Maharaştra eyaletinin başkenti Mumbai’deki özel bir hastanede çıkan yangın sonucu 4 hastane yaşamını yitirmişti. 23 Nisan'da ise Virar bölgesinde Covid-19 hastalarının tedavi gördüğü bir hastanede çıkan yangında 13 hasta hayatını kaybetmişti.

(İHA)

 

 

Sitene Ekle