Dünya

Hindistan'da askeri helikopter düştü: Genelkurmay Başkanı da içinde...

Hindistan'da Genel Kurmay Başkanı Bipin Rawat'ın da aralarında bulunduğu bir askeri helikopter düştü. Korkunç kazada ölü sayısı 4'e yükselirken Genelkurmay Başkanı Rawat'ın sağlık durumu bilinmiyor.

Hindistan'da ülkenin Genelkurmay Başkanı Bipin Rawat'ın da aralarında bulunduğu bir askeri helikopterin düştüğü öğrenildi. 

Ülkenin yerel bir basın kaynağından alınan bilgilere göre, Savunma Genelkurmay Başkanı Bipin Rawat, kurmayları ve bazı aile üyeleri, Tamil Nadu'da Coimbatore ile Sulur arasında düşen Mi serisi helikopterdeydi.

ARAÇTA 14 KİŞİ VARDI

Araçta 9 kişinin olduğu belirtilirken, kaynaklar, yakındaki üslerden arama kurtarma operasyonu başlatıldığını söyledi. Hindistan Hava Kuvvetleri'nden yapılan açıklamada, "Hindistan Genelkurmay Başkanı Bipin Rawat'ın içinde bulunduğu Mi-17V5 tipi helikopter, Tamil Nadu'daki Coonoor bölgesinde düştü." ifadelerine yer verildi.

4 KİŞİNİN CESEDİNE ULAŞILDI

Yetkililerden alınan ilk bilgilere göre 4 kişi olay yerinde yaşamını yitirdi. Yaralıalr ise Nilgiris'teki Wellington karargahına götürüldü.

GENELKURMAY BAŞKANI'NIN SAĞLIK DURUMU BİLİNMİYOR

Kazanın nedeninin belirlenmesi için soruşturma başlatıldı. Rawat'ın sağlık durumu henüz bilinmiyor.

HİNDİSTAN'IN İLK SAVUNMA GENELKURMAY BAŞKANI

Rawat, ülkenin 1 Ocak 2020'de atanan ilk Savunma Genelkurmay Başkanı.Yıllardır, Savunma Bakanlığı'nın yaptığı yeniden yapılandırmalarda önemli görevlerde yer alıyor.