Dünya |

Hillary Clinton mağlubiyet sonrası ilk kararını verdi!

ABD'de başkanlık yarışını Cumhuriyetçi Parti adayı Trump'ın kazanmasının ardından rakibi Demokrat Parti adayı Clinton'ın bugün konuşma yapmayacağını bildirildi

ABD'de başkanlık seçimini kaybeden Demokrat Parti'nin başkan adayı Hillary Clinton'ın bugün seçmenlere konuşma yapmayacağı öğrenildi.

Hillary Clinton'ın zafer konuşmasını dinlemek için New York'ta Javits Center'ı dolduran kalabalığın karşısına çıkan, Demokrat Parti'nin seçim kampanyasını yürüten John Podesta, Clinton'ın bu gece bir konuşma yapmayacağını açıkladı. Podesta, oyların hala sayıldığını belirterek, "Biraz daha bekleyebiliriz değil mi? Tüm oylar sayılmalı." dedi.

Podesta, "Sizinle gurur duyuyoruz. Hillary Clinton ile gurur duyuyoruz. O mükemmel iş çıkardı ve henüz yarış bitmedi. Uzun bir gece ve uzun bir kampanya oldu. Bazı eyaletlerde oylar birbirine çok yakın, bu nedenle bu gece söyleyecek fazla bir şey yok." ifadesini kullandı.

CLINTON'DAN ERKEN MESAJ

ABD Başkanlık seçimlerinde Donald Trump sürpriz yaparak rakibine fark attığı sırada Hillary Clinton ekibine erken teşekkür etti.

Clinton, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Bu ekiple gurur duymamı gerektirecek çok şey var. Bu gece nasıl sonlanırsa sonlansın herkese teşekkürler" dedi.