Gündem

Heykelleri eleştiren İYİ Partili Özkan, belediyenin CHP'li olduğunu öğrenince paylaşımını sildi

İBB İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan, Denizli'de eleştirilerin hedefi olan heykellerin AK Parti tarafından yaptırıldığını öne sürerek bir paylaşımda bulundu. Özkan, belediyenin CHP'li olduğunu öğrenince paylaşımını apar topar kaldırdı.

Denizli'de Merkezefendi Belediyesi'nin salgın sürecinde yoğun bir çalışma dönemi geçiren sağlık çalışanlarına ithafen inşa ettiği tematik sağlık parkında yer alan heykellerin estetik ve mimari yapısı tartışmalara yol açtı.

"ÇOCUKLARIMIZ BU HEYKELLERİ GÖRÜP KORKABİLİR"

Heykelleri eleştiren Merkezefendi Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Yavuz Aki, çocuklarımız bu heykelleri görüp korkabilir derken, Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Coşkun ise "Sadece saygı amaçlı yapıldı. Burada kötü bir niyet yok" dedi.

O PAYLAŞIMI HEMEN SİLDİ

Heykellerin fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaşan ve durumu tiye almak isteyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan, bir paylaşım yaparak "Milatta önce ve 2021 AK Parti Türkiye'si" yazdı. Özkan, heykellerin CHP'li belediye tarafından yaptırıldığını fark edince hemen paylaşımını kaldırdı.