Gündem |

Hedefte Ak Partili vekil vardı! Suikast hazırlığındaki 4 terörist yakalandı...

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde askeri ve emniyet görevlileriyle AK Parti yöneticilerine yönelik suikast hazırlığında olduğu belirlenen 4 terörist polis tarafından yakalandı.

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan ortak çalışmada, askeri ve emniyet yetkilileriyle AK Parti'li yöneticilere suikast hazırlığında olan 4 PKK'lı terörist yakalandı.

HEDEFTE AK PARTİLİ VEKİL DE VARDI

Suikast düzenlenecek AK Partili yöneticiler arasında Şanlıurfa Milletvekili ve MKYK Üyesi İbrahim Halil Yıldız'ın da olduğu öğrenildi. Bayram sabahı Suruç'a giden Yıldız'ın suikasta uğramaktan polis ve jandarmanın ortak çalışması sonucu son anda kurtulduğu belirtildi.

sadkfjhsdkfjasdfasdf

SİLAH VE PATLAYICI ELE GEÇİRİLDİ

Teröristlerin kaldığı evde yapılan aramada, bir adet tabanca, bir adet susturucu, bir adet kaleşnikof, 420 gram plastik patlayıcı, bir adet pompalı tüfek, 12 metre kablo, 2 adet roket başlığı, 2 telsiz, 24 adet elektrikliye çevrilmiş kapsül, bir adet avometre, silahlara ait şarjör ve mermiler, saldırı hazırlığında kullanılacak 8 adet pil, elektrik ve şeffaf bantlar, kullanma kılavuzu ele geçirildi.

sdfkjhsdfsdfsdfsdfsdf

EMNİYET'TEN AÇIKLAMA

Şanlıurfa ili Suruç ilçemizde, askeri ve emniyet görevlileriyle AK Partili yöneticilere yönelik eylem yapılacağına dair alınan bilgi üzerine söz konusu eylemle irtibatlı olan toplam dört (4) şahıs 26.06.2017 günü Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüklerinin müştereken yürütmüş olduğu çalışmalarla yakalanmış, olayla ilgili yapılan aramalarda şahıslarla birlikte suikast olayında kullanılacağı değerlendirilen silahlar ve susturucu ele geçirilmiştir.

Yapılan çalışmalarda ayrıca, hedef şahıslar ve güvenlik güçlerine yönelik El Yapımı Patlayıcı (EYP) ile yapılacağı değerlendirilen eylemde kullanılacağı mütalaa edilen düzenek ve patlayıcılar da ele geçirilmiştir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur. 27.06.2017