HDP'li Sezai Temelli'den küstah tehdit: Bu memleketi başınıza mutlaka yıkacağız

PKK'nın siyasi uzantısı HDP'nin eski Eş Genel Başkanı ve Van Milletvekili Sezai Temelli, PKK'lı teröristle fotoğraflarının ortaya çıkması sonrası dokunulmazlığı kaldırılan HDP'li Semra Güzel’in yakalanarak tutuklanması sonrası kendi sosyal medya hesabından küstahça tehditte bulundu.

2017'de etkisiz hale getirilmiş PKK’lı terörist Volkan Boran’ın cep telefonundan silahlı ve samimi fotoğrafları çıkması sebebiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında dokunulmazlığı kaldırılan HDP Milletvekili Semra Güzel hakkında 5 ay önce yakalama kararı çıkartılmıştı.

YURT DIŞINA KAÇARKEN YAKALANMIŞTI

"Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan aranan Güzel, yurt dışına kaçmak üzereyken düzenlenen operasyon ile yakalandı. Mehtap Şahan, ismine düzenlenmiş sahte pasaportuyla Silivri’de bir dinlenme tesisinde yakalanan Güzel, sağlık kontrolünün ardından İstanbul Adalet Sarayına getirildi. İstanbul Adliyesi Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu soruşturma savcılığı tarafından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına bağlanarak SEGBİS ile ifade veren Güzel, savcılık ifadesinin ardından tutuklanma talebiyle Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. İstanbul Adliyesi’nden Ankara Sulh Ceza Hakimliği’ne bağlanan Güzel, tutuklanarak cezaevine gönderilmesi sonrası HDP'li Milletvekilerinden skandal paylaşımlar ardı ardına geldi.

SEZAİ TEMELLİ'DEN SKANDAL TEHDİT: BU MEMLEKETİ...

Olay sonrası eski HDP Eş Genel Başkanı ve Van Milletvekili Sezai Temelli de kendi sosyal medya hesabından skandal bir paylaşımda bulunarak tehditler savurdu:

''Bir babanın başına Diyarbakır’ı yıktınız; Diyarbakır vekilimizi de zulümle gözaltına alarak düşmanlığınızı bir kez daha gösterdiniz. Diyarbakır’ın size sözü olsun, bu memleketi başınıza mutlaka yıkacağız.''

HDP'li Sezai Temelli'den küstah tehdit: Bu memleketi başınıza mutlaka yıkacağız ile ilgili etiketler HDP Sezai Temelli semra güzel yakalanma Açıklama