Gündem |

HDP'li Semra Güzel hakkında yeni fezleke Meclis'e gönderildi

SuperHaber'in HDP'li Semra Güzel'in PKK kamplarında çekilmiş fotoğraflarını ortaya çıkarması sonrası Güzel hakkında terör örgütü üyeliği ve terörün finansmanı suçundan hazırlanan yeni bir fezleke TBMM'ye gönderildi.

SuperHaber, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in PKK'lı teröristle sevgili olduğunu ve PKK'nın "Değer Ailesi" kontenjanından milletvekili yapıldığını duyurmuştu.

Dokunulmazlığının kaldırılması istemiyle hakkında hazırlık komisyonu kurulan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkında, “teröre finansman” sağladığı gerekçesiyle yeni bir Fezleke TBMM’ye ulaştı.

HDP'Lİ GÜZEL İÇİN KOMİSYON KURULMUŞTU

PKK’lı bir teröristle fotoğrafları çıkan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in dokunulmazlığının kaldırılması süreci, Hazırlık Komisyonu oluşturulmasıyla başladı. TBMM Karma Komisyon Başkanı Bekir Bozdağ, içtüzüğe göre Hazırlık Komisyonu’na 1 ay içinde raporunu sunmasının önerildiğini anımsattı. Bozdağ, Güzel’in de savunma hakkının olduğunu belirterek, “Öyle umuyorum ki Komisyon 1,5- 2 ay içinde kararını kamuoyuna açıklayacak” dedi.