HDP'de 'Değer Ailesi' kontenjanından vekil

Bu yazı önemliydi. Bu nedenle saat, gün beklemedik. Çünkü ülkemiz için her önemli bilginin acelesi var.

Ankara’dan Meclis kaynaklarından ulaştığım bir bilgi bu. Çok şaşırmayacaksınız belki ama yeni bir bilgi bu.

Başlayalım:

Öncelikle başlıkta yer alan “Değer Ailesi” ne demek, bunu açıklayayım. Değer Ailesi, PKK terör örgütünün örgüt içi kültleşmiş kurallarından biri. Bu kurala göre, ölen teröristlerin yakınları, ailesinin bir değer ürettiğine inanılmakta. Bu çerçevede de terör örgütü, Değer Ailesi diye tanımladıkları kendilerine yakın kişilere, çeşitli anlamlarda destekler sunmakta, önlerini açmakta. Örneğin siyasi ayak olan partinin yönettiği belediyeler ve sözde STK’lar üzerinden para destekleri, istihdam sağlama vs. var.

Peki Değer Ailesi kontenjanından vekil olan HDP’li kim?

Anlatalım.

29 Nisan 2017 tarihinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, Adıyaman kırsalında düzenlediği operasyonda 4 terörist ölü olarak ele geçirilir. Bu teröristlerin isimleri şunlar:

  • Koçero Meleti kod adlı Volkan Bora
  • Nurhak Elbistan kod adlı Fırat Berkpınar
  • Renas Avaşin kod adlı Veli Demirci
  • Zerdeşt Çarçella kod adlı Kemal Bal

Güvenlik güçleri, her operasyonda olduğu gibi bu operasyonda da ölü ele geçirilen teröristlerin üzerinde arama yaptı. Aramalarda bazı evraklar, malzemeler vs. ele geçti. Volkan Bora isimli teröristin üzerinde yapılan aramada ele geçirilenler arasında bazı fotoğraflar da vardı.

Şimdi zamanı biraz ileri saralım.

Türkiye 24 Haziran 2018’de, yani bu operasyondan 14 ay sonra hem Cumhurbaşkanı’nı seçmek hem de yeni Meclis tablosunu oluşturmak için sandık başına gitti. Her ilimizde olduğu gibi, Diyarbakır’ımızda da vatandaşlarımız oy kullandılar. Diyarbakır milletvekili adayları arasında hiç dikkat çekmeyen bir isim de vardı. Dr. Semra Güzel. Güzel, HDP listesinden vekil seçilerek Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne girmeye hak kazandı.

İşte bu dikkat çekmeyen Semra Güzel, bugünkü yazımızın konusu. Çünkü, Volkan Bora isimli teröristin üzerinden çıkan fotoğraflarda, Bora ile Semra Güzel’in Irak’ın kuzeyindeki terör kamplarında çekilmiş samimi pozları vardı. Yani fotoğrafların bize anlattığına göre, PKK’lı terörist Volkan Bora ile Semra Güzel sevgiliydi.

İşte Ankara’dan ulaştığım bilgi bu. Şimdi bu dosya yakında Meclis’in gündemine gelecek ve Semra Güzel’in vekilliğinin devam edip etmeyeceği karara bağlanacak.

Çünkü ulaştığım bir diğer bilgiye göre de Güzel’in milletvekilliğinin, başlıkta ve yazımın girişinde bilgilerini aktardığım “Değer Ailesi kontenjanından” olduğu.

Teröristten ele geçen fotoğraflarda Semra Güzel’in aynı operasyonda öldürülen bir diğer terörist Fırat Berkpınar’ı da sağlık kontrolünden geçirdiği görülüyor.

Fotoğraflar size HDP gerçeğini bir kez daha gösterecek.

Diğer Yazıları