Popüler Haberler |

Hazal Kaya kimdir? Hazal Kaya ve Tuba Büyüküstün olayı nedir?

Yer aldığı birçok dizide can verdiği karakterleri unutulmaz kılmayı başaran Hazal Kaya, yaptığı mutlu eviliğiyle de gündeme gelmeye devam ediyor. Kaya, geçtiğimiz günlerde de sosyal medyada attığı tweet ile dikkatleri üzerine çekti. Peki, Hazal Kaya kimdir? detaylar haberimizde...

Özellikle Adını Feriha Koydum ve Aşk-ı Memnu dizilerinde oyunculuğuyla hafızalara kazınan ünlü oyuncu Hazal Kaya, şuanda bir projede yer almasada konuşulmaya devam ediyor. 2019 yılında Ali Atay ile dünya evine giren Kaya,yakın zamanda anne olacak.. Geçtiğimiz günlerde Tuba Büyüküstün'ün Paristen ev alması ile ilgili ‘’Tuba Büyüküstün bu parayı nereden kazandı?’’ başlıklı bir habere tepki gösteren Kaya,ateş püskürdü. Peki Hazal Kaya Tuba Büyüküstün olayı nedir?  Detaylar haberimizde..

SERT TEPKİ GÖSTERDİ!

Hazal Kaya, Tuba Büyüküstün hakkında yapılan haberlere Twitter hesabından adeta ateş püskürdü. Kaya yapılan haberi alıntıladı ve ‘’Bu ne terbiyesizlik’’ diye ekledi. ‘’Tuba Büyüküstün bu parayı nereden kazandı?’’ başlıklı bir habere tepki gösteren Kaya, yapılan bu haberi terbiyesizlik olarak nitelendirirken ‘’Senelerdir alnının teriyle hepimizin gözü önünde çalışıp para kazanan, doğru yatırımlar yapan genç bir kadın’’ diye ekledi. Erkekler araba aldığında oyuncak diye nitelendirildiğini de kaydeden Kaya, bu konuda şiddet uygulandığını belirtti.

HAZAL KAYA KİMDİR?

Hazal Kaya'nın tam adı Leyla Hazal Kaya'dır. 1 Ekim 1990 tarihinde Gaziantep'de doğmuştur. Annesi ve babası avukattır. İstanbul Balat'ta büyüdü. 4,5 yaşında kemana, 7 yaşında da baleye başladı. Kamera karşısına geçmesi reklam filmiyle başladı. Ekol Drama'da Ayla Algan'dan ders aldı. Sonra da "Ümit Çırak Modern Oyunculuk Teknikleri Atölyesi"nde Ümit Çırak'tan eğitim aldı.Hazal Kaya 7 yaşında iken anne ve babası boşanmış ve annesi ile yaşamaya başlamıştır.Liseyi İstanbul İtalyan Lisesinde okumuştur. Okulun tiyatro kolunda ve korosunda olan Hazal Kaya, Liseye devam ederken ajansa gidip oyunculuk için katalog kaydı yaptırmış ve liseye devam ederken de dizi çekimlerine başlamış. İlk işi "Cola Turka" reklam çekimleriydi.İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne Ve Gösteri Sanatları Yönetimi, Performans bölümüne 2009 yılında girmiştir ve halen eğitimi devam etmektedir.2007 yılında ilk kez Genco adlı bir televizyon dizisinde başrol oynadı.2008 yılındaHalid Ziya Uşaklıgil'in aynı adlı romanından uyarlanan Aşk-ı Memnu dizisinde Nihal'i canlandırmıştır. Lise ikinci sınıftayken "Genco" dizisinde Özge rolünü oynadı.2011 yılında Show TV'de başlayan "Adını Feriha Koydum" adlı dizide baş rol oynadı. Hazal Kaya 2012-2013 sezonunda "Son Yaz Balkanlar 1912" adlı dizi ile ekrana dönmeye hazırlanıyor.Hazal Kaya, tiyatroyu dansı ve keman çalmayı seviyor. İngilizce ve İtalyanca'yı da iyi derecede biliyor.