Gündem |

Haydar Ali Yıldız'dan videolu yanıt

İBB Başkanı CHP’li Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından Haliç’te ilerleyen yelkenli fotoğraflarını paylaştı. Kirliliği yok etmek için oynandığı anlaşılan fotoğraflara Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız’dan videolu yanıt geldi.

Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından ''Bugün Haliç’in maviliğine yelkenliler eşlik etti.'' ifadelerini kullanarak Haliç'te çekilen fotoğrafları paylaştı. Ancak söz konusu fotoğraflarla kirliliği örtbas etmek için oynandığı ortaya çıktı.

AK Parti'li Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, İmamoğlu'nun paylaşımına bugün Haliç'te çekilen yeni görüntülerle yanıt verdi.

Kirliliğin artarak devam ettiğini gösteren görüntüleri paylaşan Yıldız şu ifadeleri kullandı;

''Sayın @ekrem_imamoglu, Yelkenlerle süsleyerek yayınladığınız temiz Haliç fotoğrafları keşke gerçeği yansıtsaydı, Haliç’te oturan biri olarak en çok ben sevinirdim. Ekibiniz Fazilet Durağı haberlerinde olduğu gibi sizi kandırıyor olabilir. Bu görüntüler de bugün çekildi! Pandemi sürecinde doğa kendini yenilerken Haliç her geçen gün çamurla doldu. Etrafa yayılan kokuyu tarif bile edemem. Lütfen Haliç’i kaybetmeyelim, gerçeğe gözümüzü kapatmayalım. Milletimiz adına takipçisi olmaya devam edeceğim.''

Sitene Ekle