Yaşam

Hayatın kronometresi tutuluyor!

Dadax şirketi tarafından oluşturulmuş 'Worldometers' isimli internet sitesi, son dönemde oldukça ilgi görüyor. Dünya genelinde gerçekleşen olayları rakamlarla kullanıcıların önüne seren site, anlık olarak ölümler, doğumlar ve basılan gazeteler gibi bir çok veriyi aktarıyor.

Dadax tarafından bir güncel veri aktarma sitesi olarak kurulan Worldometers, büyük ilgi topluyor.

KAÇ KİŞİ DOĞDU, KAÇ KİŞİ ÖLDÜ?

Türkiye'de de Türkçe'ye çevrilmiş hali ile hizmet vermekte olan siteye girdiğiniz anda, karşınıza genel panelde göz açıp kapayıncaya kadar kaç kişinin doğduğunu ve öldüğünü gördüğünüzde büyük bir şok yaşamanız gayet normal.

BİRÇOK VERİ BİR ARADA

Worldometers adlı internet sitesinin sayaçları yalnızca Dünya Nüfusu sayımı ile de sınırlı kalmıyor. Kamu ve Ekonomiler, Toplum ve Medya, Çevre, Gıda, Su, Enerji ve Sağlık kategorilerinde de ziyaretçilerin önüne onlarca veri seriyor.

Günün Videosu
Artvin'de ailesi ile birlikte gezmeye çıkan 71 yaşındaki Pumpul Karademir dengesini kaybederek 70 metrelik uçuruma düşüp hayatını kaybetti. O korkunç anlar, bu sırada cep telefonu kamerasıyla kayıt yapan damadı Kadir Şahiner tarafından saniye saniye görüntülendi. Olaya tanıklık eden Karademir’in eşi, kızı, damadı ve torunu büyük şok yaşadı.