Popüler Haberler |

Hayat Eve Sığar uygulamasından maske kodu nasıl alınır? Ücretsiz maske kodu nasıl alınır? Nereden indirilir?

Hayat Eve Sığar uygulamasından maske kodu nasıl alınır? Sağlık Bakanlığınca hizmete sunulan, mobil marketlerden ücretsiz indirilebilen "Hayat Eve Sığar" uygulaması ile artık maske kodu alınabilecek. Yeni uygulama sayesinde dağıtımın hızlanması bekleniyor. Hayat Eve Sığar üzerinden ücretsiz maske kodu almak isteyenler araştırma yapmaya başladı. İşte Hayat Eve Sığar uygulamasından maske kodu nasıl alınır? Ücretsiz maske kodu nasıl alınır? Merak edilen detaylar haberimizde...

Hayat Eve Sığar uygulamasından maske kodu nasıl alınır? Son dakika... Sağlık Bakanlığı ücretsiz maske dağıtımına devam ediyor. Yeni uygulama sayesinde dağıtımın hızlanması bekleniyor. Sağlık Bakanlığınca hizmete sunulan, mobil marketlerden ücretsiz indirilebilen "Hayat Eve Sığar" uygulaması ile artık maske kodu alınabilecek. Hayat Eve Sığar üzerinden ücretsiz maske kodu almak isteyenler araştırma yapmaya başladı. İşte Hayat Eve Sığar uygulamasından maske kodu nasıl alınır? Ücretsiz maske kodu nasıl alınır? Merak edilen detaylar haberimizde...

Sağlık Bakanlığınca, yeni tip koronavirüsle (COVID-19) mücadale kapsamında, vatandaşların bölgelerindeki risk durumlarına bakabileceği ve kendi sağlıklarını takip edebildikleri "Hayat Eve Sığar" mobil uygulamasına yeni bir güncelleme geldi.

Güncelleme ile artık ücretsiz maske kodu Hayat Eve Sığar uygulamasındaki "Sağlık Durumu" sekmesi altından alınabiliyor.

UYGULAMA RİSK DURUMUNU ANLIK GÖSTERİYOR

Pandemi döneminde bilişim ve teknolojinin sunduğu imkanlardan en üst düzeyde faydalanan ve tüm süreci sağlık bilişim sistemleri üzerinden kontrol ve takip eden Bakanlığın "Hayat Eve Sığar" mobil uygulamasıyla vatandaşlar, hem kendi sağlığını takip edebilecek hem de çevresindeki risk durumunu anlık görebiliyor.

HASTANE, ECZANE, MARKET GİBİ YERLER DE GÖSTERİLİYOR

Uygulamadaki harita üzerinde, risk yoğunluğunun yanı sıra hastane, eczane, market, durak gibi acil ihtiyaçlarda bilinmesi gereken yerler de gösteriliyor.

Vatandaşlar, onayları doğrultusunda ailelerini ya da yakınlarını listelerine ekleyebiliyor. Bu şekilde sevdikleri kişilerin de riskli bölgelerden uzak durmalarını sağlayabiliyor.

Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu da uygulama üzerinden incelenebiliyor.