Sağlık |

Hastasından rapor isteyen doktora saldırı! Kafası masaya ve duvara vuruldu

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde nöroloji uzmanı olarak çalışan Dr. Ebru Ergin "hastasının ilacını yazmak için raporunu istemesi" gerekçesiyle kafası birçok kez masaya ve duvara vuruldu, boğazına ve yüzüne oturularak darp edildi. Ankara Tabip Odası sağlıkta etkin şiddet yasasının çıkarılmasını isterken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Şiddet suçlularını gözümüz uzun süreler görmeyecek. Yerleri hapistir" dedi.

Ankara'da Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde nöroloji uzmanı olarak görev yapan Dr. Ebru Ergin, "hastasının ilacını yazmak için raporunu istemesi" nedeniyle saldırıya uğradı.

Kafası birçok kez masaya ve duvara vuruldu, boğazına ve yüzüne oturularak darp edilen Dr. Ergin'in beyin cerrahisi kliniğinde gözetim altında tutulduğu öğrenildi.

Saldırının ayrıntılarını açıklayan Ankara Tabip Odası, sağlıkta etkin şiddet yasasının çıkarılmasını istedi.

ANKARA TABİP ODASI İSYAN ETTİ

Olayı kınayan Ankara Tabip Odası'ndan yapılan açıklamada; Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde nöroloji uzmanı olarak görev yapan Dr. Ebru Ergin "hastasının ilacını yazmak için raporunu istemesi" gerekçesiyle kafası birçok kez masaya ve duvara vuruldu, boğazına ve yüzüne oturularak darp edildi. Meslektaşımız halen beyin cerrahisi kliniğinde gözetim altında. Sağlıkta etkin şiddet yasasını ne zaman çıkaracaksınız? Daha ne kadar dövülmemiz, daha ne kadar ölmemiz gerekiyor? Meslektaşımıza acil şifalar diliyoruz." denildi.

 

SAĞLIK BAKANI KOCA'DAN SERT TEPKİ: YERLERİ HAPİSTİR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık çalışanının şiddete maruz kalması üzerine Twitter hesabından açıklama yaptı. Bakan Koca yaptığı açıklamada, "Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde nörolog bir arkadaşımız, görevinin gereği bir davranışı üzerine insanlık dışı şiddete maruz kalmıştır. Sağlık hizmeti verenleri koruyacak yasal düzenlemeler yakın. Şiddet suçlularını gözümüz uzun süreler görmeyecek. Yerleri hapistir" ifadelerini kaydetti.