Popüler Haberler |

Hasta için okunacak dua! En etkili şifa duaları!

Hasta için okunacak dua! Duaların hem ruha hemde bedene iyi geldiği birçok kişi tarafından bilinir. Şifa veren duaların hastalıklar üzerinde etkili olduğunu çoğu kişi deneyimlemiştir. Hastası olan, yada hastalıklarından kurtulmak isteyenler en etkili duaları arama motorlarında araştırmayı sürdürüyor. İşte, Hasta için okunacak dua! En etkili şifa duaları! Detaylar haberimizde...

Hasta için okunacak dua Şifa veren duaların her zaman tesirli olduğu bilinir. Şifa aynı zamanda deva demektir. Kur'an-ı Kerim okumak, şifa ayetlerini okumak ve dua etmek birçok hastalığa merhem olarak görülür. Hastası olan ya da hastalıklardan korunmak için dua okumak isteyen birçok kişi şifa ayetlerini araştırmaya devam ediyor. Virüs salgının boy gösterdiği son günlerde hastalara okunacak duaları sizler için araştırdık. İşte, Hasta için okunacak dua! En etkili şifa duaları! Detaylar haberimizde...

Nazar Duası Okunuşu ve Anlamı - Bebekler İçin Nazara Karşı ...

HASTA İÇİN OKUNACAK DUA!

Peygamber Efendimiz hasta olduğunda okuduğu dua;

Bismillahi arkıyke min kulli şeyin yu'zike min şerri kulli nefsin ev aynin hasidin, Allahu yeşfike bismillahi arkıyke.

Anlamı: Allah’ın ismiyle seni rahatsız eden her şeyden sana okurum. Her nefsin veya hasetçi her gözün şerrinden Allah sana şifâ versin. Allah’ın adıyla sana okurum.»” derdi.(Müslim, Selâm 40)

Kur’ân-ı Kerim’de bulunan şifâ âyetleri; sağlık için duâ, şifâ için duâ, hasta duâsı, hastalara şifâ duâsı arayanlar için en etkili şifâ duâlarıdır.

Tevbe Sûresi, 14/15. âyet;
Ve yeşfi sudûre kavmin mu'minîn. (mu'minîne).

“Allah, mümin bir topluluğun kalplerine şifa versin/gönüllerini ferahlatsın!” (et-Tevbe, 14)

İsrâ Sûresi, 82. âyet;
Ve nunezzilu minel kur’âni mâ huve şifâun ve rahmetun lil mu’minîne (mu’minîn)....

“Biz, Kur’ân’dan öyle bir şey indiriyoruz ki o, mü’minler için şifâ ve rahmettir…” (el-İsrâ, 82)

Kuran'da İnsanın İyi Özelliklerini Öne Çıkartan Ayetler Nelerdir?

H.Z MUHAMMED'İN ŞİFA DUASI!

Âise (r.a.)”den rivâyete göre Rasûllah (s.a.v.); hasta olan akrabalarının üzerine okuyarak sağ eliyle onları sıvazlar ve şöyle derdi;

Arapça söylenişi:
“Ezhib”l be’’se Rabbin”nasi esfi ve entes’’safi la sifae illa sifauke, sifaen la yügadiru sekama” (İbn Mace, Tıb, 35, 36).
Türkçe anlamı:
Bu hastalığı gider ey insanların Rabbi! Şifa ver, çünkü şifa verici sensin. Senin vereceğin şifadan başka şifa yoktur. Öyle şifa ver ki hiç bir hastalık bırakmasın.

Kütüb-i Sitte Hadis-i Şerifi (7008)

KÜTÜB-İ SİTTE HADİS-İ ŞERİFLERİ
Hz. Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: “Resülullah aleyhissalatu vesselâm (hastalığım sırasında) bana geçmiş olsun ziyaretine gelmişti. Bana: “Seni, Cebrail’in bana getirdiği dua ile tedavi etmeyeyim mi?” buyurdular.
Ben: “Annem babam sana kurban olsun ey Allah’ın Resülü! Evet!” dedim.
Okudular;
Bismillahirrahmanirrahim
“Bismillahi erkîke vallahu yeş ike min külli dâin fike min şerri’n-neffasâti fi’I-ukadi ve min şerri hâsidin izâ hased
Türkçe çevirisi:
Allah’ın adıyla sana okuyorum, sende olan her hastalığa karşı, düğümlere üfleyenlerin şerrine, hased ettikleri zaman hasedçilerin şerrine karşı Allah şifa versin veya şifayı verecek olan Allah’tır.

Ramazan Kur'an ayıdır

Euzu bi izettillahi ve kudretihi min şerri ma ecidu.

Anlamı: Sağ elini vücudunda rahatsız olduğun mahalle koyup yedi defa mesh eyle ve her meshte: «Hissettiğim bu hastalığın şerrinden Allah’ın izzetine ve kudretine sığınırım!» de. Biiznillahi Teâlâ şifâ bulursun.” (İbn Hanbel, IV, 217)