Yaşam |

Haşlanmış nohut satıp 3 katlı ev yaptırdı!

Kahramanmaraş'ta yaşayan 70 yaşındaki Osman Beyitler tam 25 yıldır okul önlerinde haşlanmış nohut satarak geçimini sağlıyor. Beyitler "Haşlanmış nohut satarak 3 katlı ev yaptırdım, 6 çocuk büyüttüm" diyor.

Kahramanmaraş Onikişubat ilçesine bağlı Saçaklı Zade Mahallesi’nde yaşayan Osman Beyitler, sabahın erken saatlerinde geceden suda beklettiği nohutları haşlayarak işine başlıyor. Ortalama 10 kilogram haşlanmış nohudu büyük bir kazana koyan Beyitler, seyyar tekerlekli aracıyla satışa çıkıyor.

Özellikle okul önlerinde sattığı nohutları ise çocuklar çok beğeniyor. Nohutları isteğe göre hazırlayıp külah halinde 50 kuruştan satan Osman Beyitler, 25 yıldır yaptığı bu iş sayesinde 3 katlı ev yaptırdığını söyledi.

İşini severek yaptığını söyleyen Osman Beyitler, “Ben 25 yıldır haşlanmış tuzlu ve biberli nohut satışı yapıyorum. Benim başka bir işim ve gelirim yok. Bu iş ile 6 çocuğumu büyütüp 3 tanesini evlendirdim ve 3 katlı ev yaptırdım. Hepsini nohut satarak yaptım. Yaz mevsiminde sabit pazarlara gidiyorum ve 3 ay buralarda satış yapıyorum. Diğer 9 ay ise özellikle okul önleri ve stadyum çevrelerinde nohutlarımı satıyorum. Yaptığım işi seviyorum” diye konuştu.