Teknoloji |

Harry Potter'ın yeni oyunu geliyor! PlayStation, Hogwarts Legacy oyununu bu yıl erişime sunulabilir

PlayStation, 17 Mart'ta yapılacak olan etkinliğin odağının Hogwarts Legacy olacağını içeren bir tweet attı. Etkinlikte oyunun oynanış videosu canlı bir şekilde yayınlanacak. Ayrıca erişime sunulması planlanan oyunun çıkış tarihi, yapılacak olan etkinlikte paylaşılabilir.

Popüler fantastik kitap serisi Harry Potter'ın yeni oyunu Hogwarts Legacy üzerinde çalışmalar 2020 yılından beri devam ediyor. Yayıncılığını Warner Bros. Interactive Entertainment'in yaptığı, geliştiriciliğini ise Avalanche Software ve Portkey Games'in yaptığı açık dünya aksiyon oyunu Hogwarts Legacy, yakın bir zamanda erişime sunulabilir.

2022'de erişime sunulması planlanan Hogwarts Legacy, 1800’lü yıllarda Harry Potter kitaplarındaki büyücülük okulu olan Hogwarts’ta kendi cadınızı veya büyücünüzü oluşturabileceğiniz bir açık dünya oyunu olacak.

PlayStation, Twitter'da yaptığı bir paylaşımda 17 Mart tarihinde özel bir etkinlik gerçekleştireceğini duyurdu. Bu etkinlik daha çok Hogwarts Legacy odaklı olacak. Hogwarts Legacy'nin, 14 dakikalık PlayStation 5'te oynanış videosununda olacağı canlı yayın yaklaşık 20 dakika sürecek.

Canlı yayın, Türkiye'de 18 Mart saat 00.00'da başlayacak. Oynanış videosu gösterildikten sonra oyunun geliştirici ekibinin oyun hakkındaki görüşlerini belirtmesiyle sona ermesi beklenen etkinlikte, oyunun çıkış tarihi de paylaşılabilir.