Popüler Haberler |

Hande Yener uçakta taciz

Hande Yener oğlu Çağın Kulaçoğlu ile yaptığı bir uçak yolculuğu sırasında, yolcuların biri tarafından sözlü tacize uğradı. Olayla ilgili çıkan haberlerin ardından detaylar ve Yener'in olay ile ilgili açıklamasının ne olduğu araştırılmaya başlandı. Peki, haberin detayları neler? Hande Yener nasıl bir açıklama yaptı?

Hande Yener'in, oğlu Çağın Kulaçoğlu ile yaptığı uçak yolculuğu sırasında taciz edildiğine dair yapılan haberler gündeme oturdu. Yener'in uçakta taciz edildiğine yönelik yapılan haberlerin detayları ve Yener'in olayla ilgili yaptığı açıklama merak edilen detaylar arasında. Peki, haberin detayları neler? Hande Yener nasıl bir açıklama yaptı?

Hande Yener ve oğlu Çağın Kulaçoğlu İstanbul'dan Bodrum'a giderken uçakta kavga çıktı. Business uçuş yapan yolculardan biri alkolün de etkisiyle sağa sola laf atmaya başlayınca Hande Yener durumdan rahatsız oldu. Hosteslerin uyardığı yolcu bir süre sonra Hande Yener'e sözlü tacizde bulundu.

ACİL İNİŞ YAPACAKTI

Ünlü popçunun altta kalmayıp cevap vermesi üzerine çıkan kavgaya diğer yanında oturan oğlu Çağın Kulaçoğlu müdahale etti. Çağın'ın yumruk atmasıyla neye uğradığını şaşıran yolcu bağırıp çağırırken uçakta bulunan diğer yolcular büyük panik yaşadı. Uçağın acil iniş yapmak zorunda kalacağı anonsuyla yerlerine oturan taraflar sakinleşirken, uçuş ekibi de rahat bir nefes aldı. Uçak yere iner inmez mağdur olan uçuş ekibi şikayetçi oldu ve tacizci polis tarafından gözaltına alındı.

HANDE YENER

Asıl adı Makbule Hande Özyener olan Hande Yener, 12 Ocak 1973 yılında doğdu. Hande Yener, söz yazarı ve besteci kimliğiyle Türk pop müziğinin son yıllarda yetiştirdiği en büyük isimlerden biridir.

Liseyi İstanbul’da bitiren Yener, okulun bitmesinin ardından evlendi ve Çağın adında da bir oğlu oldu. 1994 yılında eşinden boşanan Hande Yener’in hayatı, evliyken bir satış mağazasında Hülya Avşar’la tanışmasıyla birlikte bir anda değişti.

HÜLYA AVŞAR KARİYERİNDE ETKİLİ OLDU!

Hülya Avşar’ın aracılığı ile Sezen Aksu ile tanışan ve Minik Serçe’nin vokalistliğini yapan Yener “Deli Kızın Türküsü” adlı albümünde Aksu’yla birlikte vokal yaptı ve bu serüven yaklaşık 40 konser kadar sürdü.

ANTALYA’DA 3 YIL ÇALIŞTI

Ardından Sezen Aksu’nun yanından ayrılan Hande Yener bir dönem Cem Özer’in televizyon programında şarkı söyledi. Antalya’da çeşitli barlarda 3 yıl süreyle sahne alan ünlü sanatçı, müzik hayatına İstanbul’da devam etmek için İstanbul’a geri döndü.

2 yıl süren repertuar araştırmasından sonra Altan Çetin’le çalışma kararı aldı ve sekiz ay süren stüdyo çalışmaları sonrasında ilk albümü “Senden İbaret” Haziran 2000’de, Ercan Saatçi’nin askere gidişiyle biraz gecikmeli piyasaya çıktı.

Albümde Altan Çetin başta olmak üzere Hakan Altun, Ercüment Vural gibi müzisyenlerle çalıştı. Konservatuar eğitimi yok ama Erdem Siyavuşgil’den aldığı özel dersler sayesinde sesini eğitmeyi başarmış.

ÇIKIŞ YAPTIĞI ALBÜM

2000 yılında ilk albümü ‘Senden İbaret’ ile Türkiye’de Disko Pop akımını başlattı ve çok büyük bir başarı yakaladı. Ardından 2002 yılında ‘Sen Yoluna Ben Yoluma’ albümü ile Türk Pop Müzik’inde kalıcı olduğunu kanıtladı.

Hande Yener 2006 yılında aldığı radikal bir kararla Apayrı isimli albümde elektronik müziğe geçiş yaptı. Ardından ‘Hande Maxi’ adlı Maxi Single’ı çıkardı. Hande Yener 2006 yılından itibaren giriştiği elektronik müzikte olduğu kadar Türkçe popta da başarılı bir kariyer geçiriyor.

ALBÜMLERİ

Türk şarkıcı Hande Yener, günümüze kadar on bir stüdyo albümü yayımladı ve çeşitli sanatçılar ile iş birliği projeleri içinde bulundu. Hülya Avşar aracılığıyla Sezen Aksu ile tanışan ve Aksu'nun vokalistliğini yapan şarkıcı, toplamda on şarkıdan oluşan ilk stüdyo albümü Senden İbaret'i 2000'de piyasaya sürdü.Albümün büyük kısmında Altan Çetin ile çalıştı. 2001'de yayımladığı Extra adlı çalışmasında Gülden Karaböcek tarafından seslendirilen "Sürünüyorum" şarkısını yeniden seslendirdi. İkinci stüdyo albümü Sen Yoluna... Ben Yoluma...'yı 2002 yılında satışa sundu. Albüm için, ilk kez Özdemir Erdoğan tarafından seslendirilen "Duyduk Duymayın Demeyin" şarkısını yeniden seslendirdi, "Yanmışız" şarkısının söz yazımına katkıda bulunarak ilk kez şarkı sözü yazarlığı görevinde bulundu. Albümün söz yazarları ve bestecileri arasında Altan Çetin, Alper Narman ve Fettah Can ön plana çıktı. 2004'te üçüncü stüdyo albümü Aşk Kadın Ruhundan Anlamıyor'u yayımladı. Albümü için ilk kez çalıştığı Mete Özgencil, "Bir İz Gerek" ve "Hoşgeldiniz" şarkılarının oluşturulmasında görev aldı. Albümde yer alan "Armağan" şarkısının söz yazımında ve bestelenmesinde Sezen Aksu, Fettah Can ve Alper Narman birlikte çalıştı.

2006'da dördüncü stüdyo albümü Apayrı'yı yayımladı. Albümün çıkış şarkısını, Alper Narman ve Fettah Can tarafından yazılan, Bülent Aris tarafından bestelenen "Kelepçe" şarkısı olarak seçti. Albümde yer alan yedi şarkının söz yazımında ve bestelenmesinde adı geçen isim Mete Özgencil oldu. Aynı yıl içinde Hande Maxi adındaki EP çalışmasını satışa sundu. EP'de yer alan "Heey Çocuk" şarkısının büyük kısmının söz yazarlığını üstlendi. 2007 yılında elektronik müzik tarzına geçiş yaptı. Bu müzikal tarzı kullanarak hazırladığı ilk stüdyo albümü Nasıl Delirdim?'de yer alan birçok şarkıyı Boaz Aldujeli ile birlikte yazdı. Albüm için, Seyyal Taner'in "Naciye" şarkısı ile Anita Baker'in "Rapture of Love" şarkısını "Seni Sevi... yorumlar Yok" adıyla Türkçeye uyarlayarak yeniden seslendirdi. Albümde yer alan "Kibir" ve "Yalan Olmasın" şarkıları Sezen Aksu tarafından yazıldı. Elektronik müzik tarzını kullanarak hazırladığı diğer iki stüdyo albümü Hipnoz (2008) ve Hayrola?'da (2009) yer alan şarkılardan sekizini kendisi yazdı. Hipnoz albümünde yer alan "İyi Günler" ve "Kumar (Putlar)" şarkılarının sözleri Mor ve Ötesi grubunun solisti Harun Tekin tarafından yazıldı. Hayrola? albümünde yer alan "Arsız" şarkısında Teoman ile düet yaptı; "Ok Yay" şarkısının sözlerini Erol Temizel, "Sarhoş Dünya" şarkısının sözlerini Ayşe Özyılmazel ile birlikte yazdı. Albümünde yer alan "Siz" şarkısının sözleri Aylin Aslım tarafından yazıldı. 2009 yılı sonunda tekrar pop müzik yapacağını açıkladı.