Magazin

Hande Ataizi'den yıllar sonra gelen acı itiraf! Babası ile ilgili gerçekleri anlattı

Youtube'da yayınlanan 'Hakan Gence ile Sıkı Muhabbet' programına konuk olan 47 yaşındaki oyuncu ve sunucu Hande Ataizi hayatıyla ilgili samimi açıklamalarda bulundu. Ataizi'nin babasıyla ilgili yıllar sonra yaptığı itiraf ise programa damga vurdu.

2012–2018 yılları arasında evli olduğu Amerikalı gazeteci Benjamin Harvey'den Aslan Leon Harvey adında bir oğlu olan Hande Ataizi, konuk olduğu programda çocukluk travmalarından geçmişe damga vuran magazin çıkışlarına kadar her şeyi anlattı.

Hande Ataizi

Son dönemde Camdaki Kız dizisinde hayat verdiği Cana karakteriyle ve kendisinden 20 yaş küçük sevgilisi spor hocası Dinç Aydoğdu ile yaşadığı aşkla magazin gündeminde adından sık sık söz ettiren Ataizi, bu kez de yıllar sonra yaptığı itiraflarla gündemde.

Hande Ataizi


İşte Ataizi'nin konuk olduğu programda yaptığı açıklamalardan satır başları...

''KENDİ KARARLARINI VERMEK MUTLULUĞU GETİRİYOR''


Hepimiz bir kişiliğiz hepimizin kendine ait renkleri var. Renklerimizi prototipe indirdiğimiz zaman biz bizlikten çıkıyoruz. O zaman mutsuz bir kişilik oluyorsun. Bu benim gibi karakterler açısından çok da mutluluk verici bir şey değil. Ben bundan ödün vermedim. Mutlu ve keyifli bir yaşam benim hedefim her zaman. Oğluma da hep onu söylüyorum ve kendin gibi olmak...İstediğin mesleği özgürce seçebilmek, kendi kararlarının bedellerini kendin ödemecesine bir yol seçebilmek bence sana mutluluğu getiriyor.

Hande Ataizi

''BEDEL ÖDEDİM... BÜYÜK BİR SAVRULMA YAŞAMADIM''

Ben bedel ödedim mi? Evet ödedim. Göz önünde olmaktan kaynaklı bir bedel ödüyorsun. Ben bu mesleği seçerken hiçbir zaman kalabalıklar arasında imzalar alınsın niyetiyle girmedim. Gerçekten oyuncu olmak istediğim için bu mesleğe girdim. Konservatuar okudum falan...Çok göz önünde olunca her hareketin objektif altında oluyor. Yediğin, içtiğin, düştüğün... Sürekli izleniyor hissi insan sağlığı açısından çok da iyi değil. Otokontrollü bir halim var. O yüzden çok büyük bir savrulma yaşamadım.

 

''BABAMI HİÇ TANIMAMIŞ OLMAM BİR TRAJEDİ...''

Bir kitap yazıyor olsam, ismi ne olurdu bilemedim ama yaşadığım trajedileri mizah diliyle aktardığım, gözyaşıyla gülümseme arası bir şeyler yazardım. Babamı hiç tanımamış olmam bir trajedi esasında. Baktığında küçücük bir kızın hayatını değiştirecek şeyler yaşamışım. Sıkıcı bir hayatım olmadı.

Hande Ataizi

''BABAMI EN SON 7 YAŞIMDA GÜLHANE PARKI'NDA GÖRDÜM''

7 yaşına kadar babamı gördüm. En son 7 yaşında Gülhane Parkı'nda gördüm. Finalimiz oldu. Bir de 17 yaşında nüfus cüzdanıyla alakalı bir durum olmuştu. O zaman karşılaştı. Duygu bağı gelişmediği için bir yabancı olarak algıladım. Kardeşimle biz anneciyiz. Anne bizim için çok önemli. Ben yaşamadığım için babayla alakalı mevzular bana uzak geliyor.

''BABA KONUSUNDA ŞANSSIZIM''

Bir üvey babam oldu. Üvey de demeyelim aslında bana çok emek verdi. Fakat hiçbir zaman annemle uymadılar. Değişik bir şekilde sonlanan bir durum oldu. 27 yaşındaydım. Kardeşim 10 yaşındaydı. Dedim ki "bu hayatta baba konusunda şanssızım demek ki..."

 

''BABAN BİLE BIRAKIP GİTMİŞ...''

Ne zaman birini sevsem bağlansam, kaybetmekten korktum. 'Baban bile bırakıp gitmiş...' Karşımdakini de, kendimi de acımasızca yıprattığım zamanlar oldu. Şemsiyeler, tuvalet penceresinden kaçmalar, 24 saat süren evlilik... Ben böyle bir insanım. Ben mesela o evliliği, iyi gitmeyeceğini görüp de 6-7 ay sürdürebilecek sakinlikte sabırda bir insan değilim. Eğer iyi gitmiyorsa, o gerçekten orada bitmek durumunda. Şimdi geriye dönüp baktığımda çok çocuksu geliyor bazı şeyler. İstemiyorsan fotoğrafının çekilmesini, kapıdan çıkıp gidersin. Damdan atlamaya gerek yok.