Gündem

Hamza Dağ: Erdoğan karşısında isim olmadığı için bu yoldalar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İYİ Parti lideri Meral Akşener’in 'Başbakanlığa talibim' sözlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Hamza Dağ, "Recep Tayyip Erdoğan karşısında ülkeyi yönetecek bir düzeyde bir isim göremedikleri için böyle bir yola gittikleri kanaatindeyim." dedi.

AK Parti Tanıtım ve Medya'dan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

İYİ Parti Lideri Meral Akşener'in 'Başbakanlığa talibim' sözleriyle ilgili konuşan Dağ, "Böyle bir konjektürde, bu ülkeyi yönetecek bir düzeyde Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısında aday göremedikleri için açıkçası böyle bir yola gittikleri kanaatindeyim. Kazanamayacaklarını görüyorlar." ifadelerini kullandı.

YENİ ANAYASA ÇALIŞMALARI

Dağ'ın gündeminde yeni anayasa çalışmaları da vardı. Dağ, "Muhalefet partileri bir araya gelip parlamenter sistem üzerine görüşmeler yapıyor. Sadece sistem üzerine genel bütün hususları ortaya koyacak müzakere edecek bir süreç değerlendirmek lazım." dedi. Dağ, yeni anayasa için "Millete vereceğimiz en büyük hizmet bu olur." ifadesini kullandı.

SOSYAL MEDYA DÜZENLEMESİ

Hamza Dağ, sosyal medya düzenlemesine Genel Başkan Yardımcılığına atandığı dönemde Kürşat Ayvatoğlu krizi üzerinden değerlendirdi. Dağ gözyaşlarını tutamadı. Dağ, "Ben kendi şahsım adına hiç hak etmediğim halde bir hafta lince uğramış birisiyim. Bunun sadece siyasal bir yaptırımı mı olacak? Bunun hukuki yaptırımı olmayacak mı? Bu benim içimde ciddi bir dert. Kendim için değil, ülke için." şeklinde konuştu.